Asıl niyetimiz, Düzce’ye güzel bir yer kazandırmaktı

Saray Cafe & Restoran’ın Müdürü Ender Temel, “Asıl düşüncemiz para kazanmak değil, Düzceye güzel bir yer kazandırmaktı..”

Asıl niyetimiz, Düzce’ye güzel bir yer kazandırmaktı
30.12.2014 - 13:43

 

   “Esnafımızı Tanıyalım” köşesinin konuğu, kent merkezinde yeni hizmete giren ve ismiyle de birbirini tamamlayan Saray Cafe&Restoran'ın müdürü Ender Temel.

   Temel, “Ben burayı güzel bir konsepte kavuşturduğumuzu düşünüyorum. Gelen tepkiler arasında burayı Düzce'ye göre çok fazla bulanlar oldu ama böyle bir yerin gerekli olduğunu düşünen kişilerle de karşılaştık” diyor.

   İşte Ender beyle yaptığımız söyleşi..

   Gazete burasıdüzce: Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?

   Ender TEMEL: Ben Ender Temel 1979 Düzce doğumluyum. İşletme bölümü mezunuyum. Daha önce de uzun yıllar İstanbul, Ankara, Bodrum, Antalya’da bu işle uğraştım. 6 yıldır da Düzce'deyim. Benim baba mesleğim de turizmcilik. En başta meslek aşkı olmak üzere insanlarla diyalogumun iyi olduğunu düşündüğüm için bu mesleği seçtim.

   Çalışma ortamınız nasıl? Ne tür çalışma izliyorsunuz?

   Şu anda ön planda olan hizmetimiz restoran ve cafemiz. Biz burada tüm çalışanlarımızla her zaman aile gibi olmaya özen gösterdik. Bayan ya da erkek biz yanımızda çalışan herkese kendilerini evlerindeymiş gibi hissetmelerini söyleriz. Bir ağabey gibi iş dışında da çalışanlarımızın sorunlarıyla ilgilenmeye özen gösteririz. Düzce de bu işte çalışmak isteyenlere güven açısından bulabilecekleri en rahat yer olduğu garantisini verebilirim.

“DİYALOG ÖNEMLİ!”

   Bu mesleği yapabilmek için özel bir yeteneğe ihtiyaç var mıdır?

   Bu işi yapabilmek için insanlarla olan diyalogunuz çok önemli. Önce ikna kabiliyeti daha sonra da satış kabiliyeti gereklidir. Müşterilerimizin çoğunluğu hizmetlerimizden memnun olurken, bazıları da başka sebeplerden şikayetçi olabiliyor. Böyle durumlarda bu işi yapan ön servis elamanlarımızın müşteriyi ikna etmesi gerekir.

   Zaman geçtikçe mesleğinizde ne gibi değişiklikler yaptınız?

   Ben şu anda kendi açımdan istediğim yere geldim. Daha önce çok iyi yerlerde de çalıştım. Düzce artık benim son noktam oldu. Artık kendi aileme ve çevreme zaman ayırmak istedim.

“ASIL NİYET,

DÜZCE'YE GÜZEL BİR YER KAZANDIRMAK”

   Burayı açarken ne gibi zorluklarla ve güzelliklerle karşılaştınız?

   İlk önce güzel olaylardan bahsetmek isterim. Ben burayı güzel bir konsepte kavuşturduğumuzu düşünüyorum. Gelen tepkiler arasında burayı Düzce'ye göre çok fazla bulanlar oldu ama böyle bir yerin gerekli olduğunu düşünen kişilerle de karşılaştık. Bu yerin sahibinin de asıl düşüncesi para kazanmak değil, Düzce'ye güzel bir yer kazandırmaktı. Zorluklara gelince, biz burayı açmadan önce hep olumlu tepkiler aldık fakat karşılığını alamadık.

“ÇALIŞANLARA GÜVENLİ BİR ORTAM..”

   Müşterilerinize ya da çalışanlarınıza ne tür olanaklar ve fırsatlar sağlıyorsunuz?

   Çalışanlarımıza ilk önce güvenli bir ortam sağlıyoruz. Çalışanlarımızın işe geldiğinden evlerine dönüşlerine kadar sorumluluğumuz altındadır. Maaşlarını düzenli almaları , sosyal aktivitelerin yerine getirilmesi , iş dışındaki hayatları konusunda da yardımcı olmak için elimizden geleni yapıyoruz.

“CANLI MÜZİK VE HER BÜTÇEYE,

HER DAMAK TADINA UYGUN ÇEŞİTLERİMİZ..”

   Özel günlerde ne gibi programlarınız oluyor? Bu yıl başında nasıl bir program düşünüyorsunuz?

   Yılbaşı deyince akla ilk olarak alkollü bir gece gelir. Fakat bizim restoranımızda alkol yok. Canlı müziğimiz olacak. Alacarte restoranımız açık olacak. Fix menü yaparak kimseyi kısıtlamak istemeyiz, her bütçeye, her damak tadına uygun menüler hazırlamayı düşünüyoruz.

   Düzce hakkında ne düşünüyorsunuz?

   Ben Düzceliyim. Düzce'yi çok seviyorum ve bu yüzden buraya geri döndüm. Düzce'nin gelişmesi için elimden ne geliyorsa yapmaya özen gösteriyorum.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.