Basın, işini hakkıyla yapıyor

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş tarafından görevlendirilerek basın sorumlusu olan İlkay Keleş ile yaptığımız röportajda, yeni işi hakkında konuştuk.

Basın, işini hakkıyla yapıyor
15.05.2015 - 13:30

 

   Sorularımıza samimiyetle yanıt veren İlkay Keleş, Düzce Belediyesi'nin yerel basın mensupları ile arasının daha yakın ve ulaşılabilirlik konusunda daha etkili çözümler sunmak amacıyla bu işi üstlendiğini belirtti.

   Basın ve Halkla İlişkiler sorumlusu olarak hedefleriniz nelerdir?

   İlkay KELEŞ: Öncelikle bu işi kabul etmemin temel nedeni siz yerel basındaki arkadaşların belediye ile olan ilişkilerinin daha sağlıklı, yakın ve çözüm odaklı bir şekilde yürümesine yardımcı olmaktır. Ben de medya sektöründe yer aldığımdan sizin ihtiyaç ve taleplerinizi en iyi şekilde yetkili mercilere ileteceğimi düşünüyorum ve bundan sizin de emin olmanızı istiyorum. Zaten bu süreçte sizlere her konuda yardımcı olmak benim en büyük kazanımlarından biri olacaktır.

“BASINLA BİR ANLAMDA

MESAİ ARKADAŞLIĞI YAPIYORUZ”

   Düzce Belediyesi ile Yerel Basın arasındaki iletişimi hangi yollarla iyileştirmeyi düşünüyorsunuz?

   Bu konuya şu açıdan bakmak istiyorum açıkçası; bizler sizlerle yalnızca program, basın açıklaması ya da toplantılarda bir araya gelmek istemiyoruz. Biz sizlerle bir anlamda mesai arkadaşlığı da yapıyor, aynı zamanı, aynı mekanı paylaşıyoruz. Bu sebepten sosyal etkinlikler, doğum günleri, özel günlerde de bir arada olmanın bize samimiyet katacağını ve buna paralel olarak daha verimli çalışacağımızı düşünüyorum. Karşılıklı değer verme ve önemseme, insan ilişkilerinde nasıl etkiliyse biz de aynı felsefe ile hareket edelim istiyorum.

“YEREL BASINI

YAKINDAN TAKİP EDİYORUM..”

   Bir okuyucu ve izleyici olarak Düzce basını hakkında neler söyleyebilirsiniz?

   Hemen her sabah Düzce basınını takip etmeye özen gösteriyorum ve çalışma stratejinizi, habercilik anlayışınızı gerçekten takdir ediyorum. Bence habercilikte, gazetecilikte konu hakkında derin araştırma yapmak, en doğru kaynağa ulaşmak, bilgilerin artalanını teyit etmek bu işin belkemiğini oluşturuyor. Bu açıdan bakıldığında yazılı basın başta olmak üzere görselde de iş yapmak ciddi anlamda efor ve dikkat gerektiriyor. Bu açıdan sizi tebrik etmek istiyorum ve ayrıca işinizi de hakkıyla yaptığınızı düşünüyorum.

“ARKADAŞLARIMIZ KONUSUNDA UZMAN..”

   Sorumlu olduğunuz Düzce Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Birimi hakkında biraz bilgi verir misiniz?

   Düzce Belediyesi Basın Halkla İlişkiler birimini bizim görünen yüzümüz vitrinimiz şeklinde ifade etsem yanlış olmaz. Birimde çalışanlar alanında uzman ve basın-halkla ilişkiler konusunda gerçekten başarılı ve çok fazla emek sarf eden arkadaşlarımızdır. Birim olarak yaptıkları çalışmalar için de Başkan Keleş'in program konuşmaları ve bilgilendirilmesine ilişkin yazı, yerel basın mensuplarına haber ve görsellerin servisi, belediye bünyesinde yapılacak her türlü organizasyon için yazı ve görsel desteği sağlama gibi görevleri sayabilirim. Aslında kısaca onların da size yardımcı olmak ve işinizi kolaylaştırmak gibi bir misyonu olduğunu söylemeliyim.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Ahmet
    Ahmet
    15.05.2015 20:31

    Hangi üniversitenin iletişim fakültesinden mezun olmuş onu göremedik röportajda merak ettik.