Düzce köftesini tanıtmak lazım

Genç MÜSİAD Başkanı Ömer Levent Bilgine göre Düzce Köftesinin tanıtılması için öncelikle dışarıdan gelen misafirlere ikram edilmesi lazım.

Düzce köftesini tanıtmak lazım
15.01.2015 - 13:11

 

   Gazete burasıdüzce bu hafta Genç MÜSİAD'ın yeni Başkanı Ömer Levent Bilgin'i konuk etti.

   Bilgin ile kısaca hem Düzce'nin sorunlarından konuştuk, hem de Genç MÜSİAD'ın neler yapmak istediğinden.

   burasıdüzce - Öncelikle sizi tanıyalım.

   Ömer Levent Bilgin - 1990 yılında Akçakoca da doğdum. Annem tarafından kurulan yörel Akçakoca'nın başındayım. Genç MÜSİAD ile 2012 de tanıştım. Öncesinde STK tecrübelerim vardı. İki yıl görev yaptıktan sonra şimdi başkanlık nasip oldu. Serkan başkan yaşının dolmasından dolayı başkanlığı bıraktı.

   Kaç üyeniz var?

   81'e ulaşmayı hedefliyoruz. Yönetim kadrosundaysa 11 arkadaşımız var. İki tane de kendi alanında uzman danışmanımız var.

   Genç MÜSİAD’da belli bir yaştan sonra MÜSİAD'a mı geçiliyor?

   Öyle net bir kural yok ama bu işe gönül verenler genelde geçiyorlar.

   Size göre Düzce'nin en önemli sorunları hangileri?

   Uyuşturucu sorunu, trafik sorunu var. Hastane ve kaldırımlar sorunu halledildi.

   Hava kirliliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Halka dağıtılan kömürlerin kalitesizliği sizce hava kirliliğini ne oranda etkiliyor, bu konudaki düşünceleriniz nelerdir?

   Gerekli uyarılar yapıldığına göre valilik bu konuda gerekli önlemleri alacaktır.

“REHABİLİTASYON MERKEZİ İÇİN

ÇALIŞMA YAPACAĞIZ”

   Genç MÜSİAD olarak Düzce'deki sorunların üzerine gitmeyi düşünüyor musunuz?

   Tabi ki. İlk projemiz uyuşturucu bağımlılığı üzerine. Bakanlıkla görüşerek bir rehabilitasyon merkezi açılması konusunda bir çalışma yapacağız.

   Ayrıca mahallelerde bu kardeşlerimizi böyle alışkanlıklardan uzak tutmanın da mücadelesini vereceğiz. Onları hobilerine göre çeşitli alanlara yönlendirmek için çalışmalar düşünüyoruz.

“DÜZCE KÖFTESİNİ TANITMAK İÇİN

İKRAMLARDA BULUNACAĞIZ”

   Başka ne gibi projeleriniz var?

   Bolu’da bir proje ile karşılaştık onu Düzce'ye uygulamak istiyoruz. Şimdi Düzce’de İş Bankasının önünde iki şeritli bir yol var. Yan yana giden araçlardan biri yol verip diğeri vermeyince sıkıntı oluşuyor. Biz bu konuda farkındalığı arttırma çabasında bulunacağız. Yaya önceliği konulu afişler dağıtacağız.

   KOSGEB destekli bir eğitim atölyesi kuracağız. Bu eğitimler herkese açık olacak. Ayrıca Düzcemiz için parti ve dernek fark etmeden herkesle iş birliğine de hazırız. Düzce'nin kendine has ün yapmış tek yemeği Düzce köftesi. Tanıtmak lazım. Düzce köftesinin tanıtımını sağlamak için gelen misafirlerimize toplu yemeklerde bu köftelerden ikram edebileceğimiz, bir ya da iki mekana ihtiyacımız var.

“AKÇAKOCA YAZA BOMBA GİBİ HAZIRLANIYOR”

   Siz sanırım Akçakoca'dasınız. Peki sizce Akçakoca'da gördüğünüz en önemli sorunlar nelerdir?

   Akçakoca'nın en büyük sorunu fındık. Fındığın olması Akçakoca halkını çalışmaktan uzak tuttu hep. Ama genç nesil artık farkında. Arsalar bölünüyor ve fındığın bir geleceği yok.

   Turizm konusunda ki sorunsa yol sorunuydu. Alt yol kapalıyken yukarı sokaklarda kaybolan turistler vardı. Şimdi bunlar halledildi.

   Fikret başkanın da büyük emekleriyle, şu anki başkanımızın çalışmalarıyla Akçakoca yaza bomba gibi hazırlanıyor.

“BİZİM KAPIMIZ HERKESE AÇIK”

   Yerel basını ne ölçüde takip ediyorsunuz? Nasıl buluyorsunuz?

   Düzce'de çok başarılı bir basın var. Haber akışı hiç durmadan devam ediyor. Bize de gereken desteği veriyorlar. Sizin nezdiniz de size ve onlara da teşekkür ediyoruz.

   Son olarak neler söylemek istersiniz?

   Düzce’deki bazı firmalardan MÜSİAD'a yönelik indirimler talep ediyoruz. Bizim kapımız herkese açık. Öğrenci kardeşlerimizi de bekliyoruz. Onlara hem gereken desteği veririz, hem bu firmaların sunacağı indirimlerden de faydalanabilirler.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.