DÜZCE ESNAFINDAN ALIŞVERİŞ YAPMALIYIZ!

Genç MÜSİAD yöneticilerinden Ömer Faruk Aşıkoğlu, “Düzce esnafının dışında bir firmayı kesinlikle tercih etmiyorum. Düzce halkının birlik beraberlik içerisinde olması gerektiğini düşünüyorum” diyor.

DÜZCE ESNAFINDAN ALIŞVERİŞ YAPMALIYIZ!
30.01.2015 - 16:53

 

(RÖPORTAJ-Süleyman Özbek)

   Bu hafta Genç Girişimciler köşemizin konuğu Ömer Faruk Aşıkoğlu.

   Aşıkoğlu Genç MÜSİAD'ın yeni yönetim kurulu üyesi. Kendisi abisinin kurduğu bir aile şirketinin yöneticilerinden bir tanesi.

   Şirket gıda sektöründe hizmet veriyor. Aşıkoğlu Düzce'de yaşayanların esnafa destek olması görüşünde. “Her yere, her mahalleye açılan ulusal marketlerin Düzce esnafına zarar verdiği apaçık” diyor ve Market Yasasını desteklediğini söylüyor.

   İşte genç girişimcimiz Ömer Faruk Aşıkoğlu ile gerçekleştirdiğimiz keyifli söyleşimiz..

   Süleyman Özbek: Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?

   Ömer Faruk Aşıkoğlu: 1988 Akçakoca doğumluyum. Evliyim. Aile şirketimiz olan Aşıkoğlu Gıda şirketinde müdürlük görevini yürütüyorum. Bolu Zonguldak Düzce illerimizde gıda toptancılığı hizmeti veriyoruz. Dedemden beri bu işi yapıyoruz. 2008 de ise Aşıkoğlu Gıda olarak hizmet vermeye başladık. Abim kurdu şirketi.

REHABİLİTASYON MERKEZİ DÜŞÜNÜYORUZ!

   Genç MÜSİAD ile olan tanışıklığınız ne zaman başladı?

   1,5 sene önce çocukluk arkadaşım olan Ömer Levent Bilgin'in vesilesiyle Genç MÜSİAD'a dahil oldum. Daha sonrasında çeşitli projelerde önceki yönetimle beraber üye olarak yer aldık. Şimdi yeni yönetimle beraber Düzcemiz'e hizmet vermeye çalışıyoruz.

   Uyuşturucu ile mücadele konusunda Sağlık Bakanlığıyla bir proje geliştirme aşamasındayız. Diyaloglarımız devam ediyor. Bir Rehabilitasyon Merkezi düşünüyoruz. Ayrıca Emniyet Müdürlüğüyle de fikir alış verişi yapıyoruz.

   Hava kirliliği konusunda da, yerel basın ve ulusal basında da dile getiriliyor. Bu konuyu da gündemimize aldık. Önümüzde ki günlerde bu konuyla ilgili de çalışmalar yapacağız.

EN BÜYÜK SORUN PERSONEL EKSİKLİĞİ

   Sizce Düzceli iş adamlarının yaşadığı en büyük sorun ne?

   En büyük sorunun personel eksikliği olduğunu düşünüyorum. Çalışacak insan bulamıyoruz. Bir diğer sorun ise Düzce'nin büyük şehirler arasında bir geçiş güzergahında olması. Büyük şehirlerdeki firmalar Düzce'ye de mal veriyor. Kar marjını olması gerekenden daha aşağı çekiyorlar. Tabi bu şehirdeki para akışının dışarıya doğru devam etmesine neden oluyor. Düzcemiz'in firmalarını tercih etmeliyiz diye düşünüyorum.

DÜZCE’DE BİR

EKONOMİK KRİZ YOK!

   Piyasada bir kriz olduğu konusunda duyumlar alıyoruz. Esnaf şikayetçi! “Para dönmüyor” diyorlar. İcra dosyalarının sayısı ise Düzce de neredeyse 60 binleri bulacak. Bu konuda ne düşünüyorsunuz? Sizce bir krizle karşı karşıya mıyız?

   Ülkemizin yaşadığı 2003 krizini yaşayan biri olarak şunu söyleyebilirim; Düzce de ekonomik bir kriz yok. 2003 deki kriz zamanı arabalar dahi çalışmazdı. Oysa çarşımız tıklım tıklım şimdi. Gıda sektörü açısından konuşmak gerekirse hissedilen bir kriz yine yok. Kaldı ki sıkıntı yaşayan müşterilerimizin de tüm koşullarımızı zorlayarak yanında oluyoruz.

 

ULUSAL MARKETLER DÜZCE ESNAFINA ZARAR VERİYOR

   Gündemde yer alan Market Yasasıyla ilgili ne düşünüyorsunuz?

   Yasayı faydalı buluyorum. Her yere, her mahalleye açılan ulusal marketlerin Düzce esnafına zarar verdiği apaçık. Mahalle esnafımızın karşısında A101, BİM gibi marketler şube açıyor. Saklama kabı dahi satıyorlar. Düzce esnafından alışveriş yapmalıyız.

   Halkımıza çok iş düşüyor bu konuda. Ben çok samimi söylüyorum, Düzce esnafının dışında bir firmayı kesinlikle tercih etmiyorum.

   Düzce halkının birlik beraberlik içerisinde olması gerektiğini düşünüyorum.

   Bu konuda da Genç MÜSİAD olarak bir farkındalık oluşturma çalışması yapabiliriz tabi. Bu konu gündemimizde olacaktır gelecek günlerde.

GENÇ VE DİNAMİK

BİR YÖNETİMİZ

   Düzce halkıyla üniversite öğrencileri arasında bir kopukluk olduğu konusunda söylemler var. Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz? Genç MÜSİAD olarak bir çalışma yapıyor musunuz?

   Üniversite öğrenci topluluk başkanlarıyla sık sık görüşüp onların ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalar yapıyoruz, fikir alışverişinde bulunuyoruz. Takdir edersiniz ki henüz yeni bir yönetimiz. Önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili de çalışmalarımızı arttırıp, sonuçlar alacağız.

   Yeni yönetim olarak okurlarımıza mesajınız nedir?

   Genç ve dinamik bir yönetimiz. Görevi çok yüksek bir noktada aldık. Üstüne ekleyerek halkımıza hizmet vermek hedefindeyiz.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Barış Bey
    Barış Bey
    14.02.2015 16:59

    Evet Düzce esnafından alışveriş yapmalıyız. İşin doğrusu, güzeli budur. Ama maalesef ki(iyi niyetliler istisna) esnafta en çok Düzcelilere bindiriyor. O yüzden şahsen esnafla işim olmaz. Giderim kendin beğen kendin al market olur, giyim olur, 3 kuruş fazla veririm ama kafam rahat ederim.