Düzce’yi temsil ediyorlar..

Bayan voleybolculardan Burcu ve Resmiye, “Tribünleri boş bırakmadıkları için seyircilere çok teşekkür ediyoruz. Bizi destekliyorlar, sahipleniyorlar. 2nci Lige çıkarak taraftarımızı sevindireceğiz” diyorlar.

Düzce’yi temsil ediyorlar..
14.03.2015 - 13:57

 

   (RÖPORTAJ – Engin Çavuş)

   Geçtiğimiz hafta Düzce 1907 DorArt Bayan Voleybol Takımı'nın kaptanı Maral AKTAŞ ile yapmıştık röportajımızı. Bu haftaki röportajımızı ise; Voleybol Takımı'nın oyuncuları Resmiye ve Burcu ile gerçekleştirdik. Onların diğer oyunculardan bir farkı var. Onlar aynı zamanda plaj voleybol liginde de oynuyor, gittikleri yerlerde hem DorArt'ı hem de Düzce'yi temsil ediyorlar. Evet, konuklarımız Resmiye Çakmak ve Burcu Atasoy.

   Burcu ve Resmiye hem takımda 3. Lig'de, hem de Plaj voleybol liginde oynadıkları için kendileriyle röportaj yapacak fırsatı yakalamak gerçekten çok zor. Neyse ki bir antrenman sonrasında vakit ayırıyorlar ve DEAR DorArt Sanat Atelyesi'nde buluşuyoruz.

ONLAR BAŞARININ MİMARLARI

   Plaj Voleybolunda sezonun 4. Haftasına girilirken Düzce 1907 DorArt büyük bir başarının mimarı oldu. Yoluna namaglup devam eden ve mükemmel performanslarıyla dikkatleri üzerine çeken ikili çok güçlü rakipleri geride bıraktılar. Ligdeki puan ve sıraları her şeyi ispat ediyor aslında:TAKIMLAR

PUAN

 

1

1907 DORA ART

32

 

2

ODTU VOLEYBOL

25

 

3

TI HOUSE

24

 

4

NUMUNE DSI SPOR

24

 

5

LILSA NANO

24

 

6

ANAR SPA

22

 

7

BESIKTAS PIAGATE

19

 

8

TWIN POWER

18

 

9

ISTANBUL VOLEY BESYILDIZ

15

 

10

BORUSSIA BOLU

15

 

11

LILSA

14

 

 

“1'NCİ LİGDE BİLE İDDİALI

BİR TAKIM OLABİLİRİZ”

   Resmiye, “Geçen TRT'ye de röportaj verirken, zorlanmıştım. Böyle sorduğunuzda insanın aklına bir şey gelmiyor” minvalinde şeyler söylemeye başlıyor. İmdadına Burcu yetişiyor. Takım içerisindeki uyum saha dışına da taşınmış belli ki. Röportaj esnasında birbirlerine destek veriyorlar.

   Ben: Sizleri tanıyabilir miyiz?

   Resmiye ÇAKMAK: 1994 Antalya doğumluyum. Dumlupınar Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği 3. Sınıf öğrencisiyim.

   Burcu ATASOY: Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Antrenörlük Bölümü 3. Sınıf öğrencisiyim.

   Resmiye 6 yıldır, Burcu ise 14 yıldır voleybol oynuyormuş. Resmiye'nin plaj voleybolunda 2'nci Burcu'nun ise 7'nci senesi…

   Ben: Düzce'de ilk defa bayan voleybol takımı oluşturuldu. Bu yeni bir takım. Takım hakkında neler düşünüyorsunuz?

   Resmiye: Kısa zamanda herkes birbirine uyum sağladı. İyi bir hava, iyi bir arkadaşlık ortamı yakaladık. Tüm bunlar takımın performansının yükselmesini sağlıyor.

   Burcu: Bence sadece 3. Lig'de değil, oyuncu takviyesi olmadan 2'nci Lig'de hatta takviyelerle birlikte 1'nci Ligde bile iddialı bir takım olabiliriz.

“TRİBÜNLERİ DAHA KALABALIK GÖRMEYİ

HAYAL EDİYORLAR..”

   Düzceli Taraftarların ilgisinden memnunlar ama tribünleri daha kalabalık görmeyi hayal ediyorlar..

    Geçtiğimiz hafta takım kaptanları Maral ile keyifli bir röportaj yaptığımızı hatırlatıyorum. Maral, seyirciler ve DorArt yönetimi hakkında neler söylemek istediklerini soruyorum.

   Resmiye: Maral abla çok tecrübeli bir oyuncu... Oyun içinde ve oyun dışında bize çok yardımcı oluyor. Kısa zamanda ondan çok şey öğrendim. (Maral'a teşekkür ediyor.)

   Antalya'daki “07 Gençlik” taraftarlarından alışkınım seyirci karşısında oynamaya. Açıkçası Düzce'de böyle bir hava beklemiyordum. Tribünleri boş bırakmadıkları için seyircilere çok teşekkür ediyorum. Bizi destekliyorlar, sahipleniyorlar. 2'nci Lig'e çıkarak taraftarımızı sevindireceğiz.

   Yönetim çok kurumsal çalışıyor. Bizimle yakından ilgileniyorlar. Menajerimiz Orhan Bektaş'a teşekkür ediyorum.

   Burcu: Maral zaten çok tecrübeli bir oyuncu. Takım içerisinde nasıl davranacağını, ne yapacağını çok iyi biliyor. Maral'ın tecrübesinden bizler de faydalanıyoruz.

   Ben alışkınım böyle kalabalık seyirciye. Buraya gelmeden önce Ankaragücü'nde (2. Lig) oynadığım için… Tabi ben de Resmiye gibi Düzce'ye gelmeden önce böyle bir seyirci kitlesi beklemiyordum. Bu bizi mutlu ediyor. Seyirci kitlemizin daha da artmasını bekliyoruz. Sahada ne kadar çok destek bulursak gücümüz o kadar artıyor.

   (Konuşmamız esnasında Resmiye ertesi günkü maçla ilgili son görüşmeleri yapmak üzere yanımızdan ayrılıyor. Burcu ile kaldığımız yerden devam ediyoruz.)

“DÜZCE’Yİ TEMSİL EDİYORUZ”

   Ben: Geçtiğimiz hafta Plaj Voleybolu Bayan Ligi'nde Antalya'da gerçekleştirilen maçlarda namaglup birinciliğinizi bırakmadınız. Biraz bu ligden bahseder misin?

   Burcu: Salon Voleybol Ligi gibi aslında. TVF tarafından düzenleniyor. Bunun bir alt ligi ya da üst ligi yok.

   Ben: İkişer kişi mi oynuyorsunuz takımda?

   Burcu: Evet. Oyuncu değişikliği olmuyor. Kumda oynandığı için pek sakatlık durumu da olmuyor. Herhangi bir sakatlık durumunda 5 dakikalık bir dinlenme hakkı oluyor.

   Ben: Peki siz orada DorArt formasıyla mı oynuyorsunuz?

   Burcu: Evet. Görenler aslında önce bir isme bakıyorlar. Oyunlardan sonra bize soran seyirciler, oyuncular oluyor. Biz de Düzce'den geldiğimizi, DorArt'ta oynadığımızı anlatıyoruz.

   Aslında biz oyunlarımızda Düzce'yi temsil ediyoruz.

“BİZİM BAŞARIMIZ

DÜZCE’NİN BAŞARISI”

   Ben: Takımınızın Düzce'ye katkısı oldu mu? Nasıl?

   Burcu: Olduğunu düşünüyoruz. Zaten takımın kuruluş amacı bu… Bu firmanın Düzce'de sporu seven, sanata ilgi duyan gençlerin önünü açmak; Düzce'de sağlıklı nesiller yetişmesine katkı sağlamak gibi hedefleri var. Biz de bu amaca sahip çıkıp saha içinde ve saha dışında elimizden geldiğince Düzce'de sporun gelişmesi için çaba sarf ediyoruz.

   Bizim Plaj voleybolundaki başarımız Düzce'nin başarısı. Düzce'nin bir ilçe olmadığını anlatmak, Düzce'nin güzelliklerini tanıtmak bizim de görevimiz. Geçtiğimiz hafta Antalya'daydık. TVF, Karadeniz'in sahile kıyısı olan bir şehri Düzce'de neden bu ligin maçlarını oynatmasın ki? Biz maçlarımızı neden Akçakoca'da oynamayalım? Bunun için bizim başarılı olmamız lazım. Biz başarılı olursak Düzce'nin adını ne kadar çok duyurur ve burada spora değer verildiğini gösterirsek, bu ihtimaller o kadar çok artar diye düşünüyorum. Tabi DorArt'ın bu noktada çok büyük katkısı var. Dedim ya amaç belli olunca biz de işimizi daha çok severek yapıyoruz. DorArt'ın maçların bir kısmını Akçakoca'ya aldırmak için çeşitli görüşmeler yaptığını da duydum.

   Ben: Düzce'de yaşam nasıl? Düzce hakkında neler söylemek istersin?

   Burcu: Alışık olduğum bir yaşam tarzı var burada. 2 yıl önce de Bolu'da oynamıştım. Kültür olarak doğa olarak birbirine benzer şehirler. Düzce'de herhangi bir zorlukla karşılaşmadım.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Bayram CAKMAK
    Bayram CAKMAK
    11.09.2016 20:49

    Ne Mutlu Size, insallah amaciniza ulasirsiniz...Basarilar