Mehmet Ceyhan Hoca kırmızı çizgimizdir!

 • 12.05.2021
 • (3)

   Mehmet Ceyhan doktor, akademisyen, bilim insanı.

   Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları profesörü olan Ceyhan, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon hastalıkları Bilim Dalı başkanıdır.

   Enfeksiyon Hastalıkları Derneği ve Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Derneği başkanlıklarını yürütmektedir.

   Pubmed tarama motorunda 294 yayınının olduğunu, Google Akademik profiline göre toplam 5557 kez atıf aldığını, h-indeksinin 39 olduğunu görürsünüz.

   Ey küçük beyinli güruh, bir bilim insanının “H” indeksinin 39 olması demek, tüm dünyada 39 yayınının 39’ar kez atıf almış olması demektir.

   Ey kafasızlar sürüsü, bir bilim insanının 5557 kez atıf alması demek yıllarını hastanelerde, laboratuvarlarda, saha araştırmalarında geçirerek ürettiği yayınların kayda değer bulunup, ürettiği sonuçların işaret edilmesi demektir.

   Ey kötü yürekli güruh, bir bilim insanının ne olursa olsun doğruyu söylemesi, bilim insanlığının yanına yüksek kişilik özelliklerini de eklemesi demektir.

   Ama sıkın, çok sıkın canınızı, böyle yüksek kişilikli, bilimsel yönü gelişkin yeni nesiller de gelecek, çünkü onları Mehmet hocam ve onun gibi pek çok bilim insanı  yetiştiriyor. O bilim insanlarını, kaliteli öğretmenleri ve diğerlerini hazmetmeyi öğreneceksiniz.

   Gerçi bizler için sizleri eğitmek zor oluyor ama gün gelecek o eğitimden geçtiğinizde “vay ben ne ilkel biriymişim, ne haddimi bilmez biriymişim” diyeceksiniz.

   Sizin gibileri eğitmek için aklımdaki proje, bilimsel çalışmalarda alanda veri toplayarak emek sarfetmenizdir. Lütfen bunu bir ceza değil, ödül olarak alın.

   Sizlere sağlıcakla kalın diyemeyeceğim, kusuruma bakmayın.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (3)

 • ali erol
  ali erol
  14.05.2021 22:39

  Peri hocam, kaleminize sağlık.

 • Ayhan
  Ayhan
  12.05.2021 17:22

  Peri hanım ağzınıza sağlık.

 • Arzu Çakıcı
  Arzu Çakıcı
  12.05.2021 14:58

  Çok güzel yazı... Peri hocamın, yüreğine ve kalemine sağlık... Hocam, bahsettiğiniz güruh; okumayan, araştırmayan, sorgulamayanlardan oluşuyor. Muhtemelen bu yazınızı da okumayacaklardır.

Resmi İlanlar