YAZIK!.. ÇOK YAZIK!

  • 29.06.2021

   Geçtiğimiz bir yıl içinde unutamayacağımız sıkıntılı ve zor günler yaşadık.

   Bir kaç gün sonra devletimizin aldığı kararlar doğrultusunda normalleşmeye geçerek bir nebze olsun yaşadığımız o kötü günleri İNŞAALLAH geri de bırakıp  hep birlikte "Nerede kalmıştık?" diyerek eski günlere geri döneceğiz.

   Sağlık olmayınca, sahip olduğumuz geri kalan şeylerin hiç bir önemi olmadığını gördük, idrak ettik hep birlikte.

   Çin’in bilmem hangi şehrinden başımıza musallat olan, nice sevdiklerimizi, arkadaşlarımızı bu hayattan alıp götüren o kahrolası "KORONA VIRÜS", özgürce dolaşabilmenin ne kadar değerli olduğunu, üzülüp dert ettiğimiz, fındık kabuğuna sığmayan lüzumsuz şeyleri kafaya takıp, hayatı kendimize zindan eden kuruntularımızın ne kadar boş, ne kadar beyhude olduğunu içimize sindire sindire idrak ettik.

   Nefretin, düşmanlığın, hırsların, güç oyunlarının ne kadar manasız olduğunu görüp anlayıverdik.

   Paranın sağlığı satın alamadığını da.!

   Evde kaldığımız, tüm özgürlüklerimiz resetlendiği o günlerde. tüm özgürlüğümüze ramak kalan şu günlerde "Acaba" diyorum, bir şeyleri idrak edebildik mi.? Bir şeyler kafamıza dank etti mi.?

   Çıldırmış gibi marketleri ziyaret edip hayatımızda hiç ekmek mayalamayanların paketler dolusu ekmek mayası aldığı, paket paket kilolarca un topladığımız, sıkıntıdan hiç ağzımıza koymadığımız abur cuburları, evlerde dede, anneanne, baba, anne torun curcuna kalabalıkta stresli ve sıkıntılı günler.!

   Vee, kapının arkasında sizi bekleyen meçhul, kötü ve insanların feci şekilde can verdiği habis "VİRÜS COVİT 19".!!

   Tüm bu saymaya çalıştığım çok yakında yaşadığımız ve kısmen hala  devam eden kötü günlerden ibret alıp, dersler çıkarabildik mi acaba.!?

   Halâ kin, nefret, öfke içindeysek,  "birlik - beraberlik" bilincini hissedemiyorsak, şu günlerde bile bir araya gelemiyorsak,

   Ve halâ;

   siyasetin zehirlediği zihnimizi ve yüreğimizi temizlemeye çalışmıyor, sabah akşam birbirimize söyleniyorsak, karşılıklı kuyular kazıyorsak, can–ciğer sarmaş-dolaş olduğumuz günleri unutuyorsak,

   Ve tüm bunları bazen; o kahrolası "siyaset" için yapıyorsak, yazık.!

   Çok yazık..!

   Ne dersiniz.?

   Şapkaları kıyıya koyup, bir daha düşünsek mi acaba.?

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.