Eser mi, Semer mi?

  • 16.06.2021

   Efendim; Burası Düzce Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sayın Fatih Melih Maradit bey 16 Nisan 2021 tarihinde şehrimiz için çok ama çok önemli bir konuyu gündeme getirmiş, durumun aciliyetine binaen yetkili-etkili kişilerin bir an önce harekete geçerek, bahse konu hizmetin Düzce’ye ve Düzceliler’e sunulması gerektiğini sayfalarına taşımış, adeta haykırarak Düzce’ye bu ihtiyacın gerekçelerini satır satır anlatmıştı.

   Efendim, neydi mesele?

   Düzce’de kanser hastalarının tedavisinde çok büyük önemi olan Radyoterapi ünitesinin şehrimizde olmayışı yüzünden, hastaların ve hasta sahiplerinin çektiği büyük sıkıntı ve onların müthiş çaresizliği idi.

   Fatih bey konuyu defalarca sütunlarına taşımış son olarak da gazetede küçük bir anket yaparak kamuoyunun bu konuya ne kadar duyarlı olduğunu tespit etmişti.

   Düzce’nin ivedi sorunlarının sorulduğu ankette, yüzde 40’a yakın orandaki vatandaş en öncelikli Radyoterapi Merkezinin şehrimizde olmayışını büyük bir eksiklik ve ihtiyaç olarak gördüğünü bu anketle tescillemişti.

   Şehrimizde maalesef körler ve sağırlar birbirini ağırladığı için böyle hayati konuda bile bir arpa boyu yol alamadık.

   Bendeniz de boş durmadım tabi ki.

   Sayfamda bir kaç kez paylaşarak konunun aciliyetini ısrarla anlattım.

   Yetmedi, bana göre konunun icraatı ile ilgili olduğunu zannettiğim, bir kaç üst düzey bürokrat ve politikacı ile görüştüm.

   Kiminden zılgıt yedim, kiminden ise bana göre konunun hallinde hiç bir fayda sağlamayan sözüm ona parlak fikirler dinledim.

   Şimdi bütün anlattıklarıma çok şey bekleyip, umutlandığımız muhalefeti de eklemeye kalkarsam inanın sabahı ederiz.

   Neyse.

   Efendim; kimse alınıp gücenmesin.

   Koskoca ülkemizin Cumhurbaşkanı sık sık her ortamda söylediği darb-ı mesel olmuş bir atasözü var.

   Ben söylemiyorum efendim, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan beyefendi söylüyor.

   "Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri"

   Vakti zamanınızda, devr-i iktidarınızda, hasta ve hasta yakınlarının inim inim inleyerek çaresizlik içinde, sapını samanını satarak vilayet vilayet gezerek aradıkları Radyoterapi Merkezini Düzce’ye kazandırın.!

   Hatta, bu işe önce koskoca Düzce Atatürk Devlet Hastanesinde olmayan Onkoloji doktorunu şehrimize getirerek başlayın!

   İktidar, muhalefet, Sivil Toplum Kuruluşları,  Basın..

   Kim hangi makamda oturup, hangi saltanatını ve iktidarını yaşıyorsa, lütfen çok geç olmadan Düzce’ye bu hizmeti getirsin.

   Ya da getirmek için en azından çabalasın.!

   Bir çok ilklerde öncülük yapan, kamuoyunda ses getiren ve bir çoğunu başaran  Sayın Fatih Melih Maradit beye şehrimiz için hayati önem arzeden Radyoterapi Merkezi ile ilgili öneri ve çabaları için şahsım adına çok teşekkür ederim.

   Konunun halli ile ilgili yetkili ve etkili makam sahiplerinin ellerinden gelen gayret ve çabayı sarfederek, Sayın Cumhurbaşkanımızın bahsettiği övgü ve takdire mazhar olmalarını umudunu hep içimde taşıyor, Radyoterapi Merkezi çalışmaları ile Düzce Atatürk Devlet Hastanesine de Onkoloji doktorunun tez zamanda avdetini sağlamalarını temenni ediyorum.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.