Pırıl Pırıl bir mahalle yapacağım

Gazete burasıdüzce olarak 30 Martta gerçekleşecek yerel seçimlerde, “Mahallenin Muhtarları” köşesinde okurlarımıza, muhtarlarımızı ve muhtar adaylarını tanıtacağız ve muhtarlık seçimlerinin nabzını burada tutup, sizlerle paylaşacağız. Ve işte ilk konuğumuz Kültür Mahallesi Muhtar Adayı Yusuf Ziya Tamtabak…

Pırıl Pırıl bir mahalle yapacağım
24.01.2014 - 19:33

 

   Emlakçılık yapan Yusuf Ziya Tamtabak, doğup büyüdüğü mahalleye, yani Kültür Mahallesine hizmet etmek için aday olduğunu söylüyor.

   Gazete burasıdüzce : Kısaca kendinizi tanıtır mısınız?

   Yusuf Ziya Tamtabak: 9 Mayıs 1971 tarihinde Düzce Kültür Mahallesinde doğdum. 11 yıldır evliyim ve senelerdir kendi mahallemde Tam Emlak adı altında emlak işiyle uğraşıyorum.

“BU MAHALLE DE DOĞUP BÜYÜDÜM”

   Muhtar adayı olmaya nasıl karar verdiniz?

   Doğduğumdan beri bu mahalledeyim ve mahallem için birşeyler yapmak adına muhtar adayı olma kararı aldım. İşim ve evim burada olduğu için bu mahallenin yeri benim için çok başkadır.

   Yıllardan beri burayı bırakıp, başka bir yere gitmek istemedim. Madem bu kadar seviyorum bende bu mahalleye artık hizmet etmek istiyorum dedim ve muhtarlık seçimleri için aday oldum.

   Sizce Kültür Mahallesinin sorunları nelerdir?

   Kültür mahallesinin yapılaşma sorunları var. Hisseli yerler çok fazla ve arsalar boş. Ayrıca herkesin müzdarip olduğu bir otopark sorunu var.

“SOKAKTAYIM VE HERKESLE BERABER DÜŞÜNÜYORUM”

   Bu sorunlar için ne gibi çözüm önerileriniz var?

   Bir an önce yapılaşmanın başlaması gerekiyor ve daha fazla otopark alanı yapılması gerekiyor.

   Bunların yanı sıra mahallemin daha fazla yaşanılır olması için bazı üst ölçekli planlama kararları alınması için öncü olmam gerekiyor.

   Ben sokaktayım ve sokaktaki her insanın sorunlarını teker teker dinleme fırsatı buluyorum. Onlarla birlikte çözümler üretmek istiyoruz.

“KADINLAR EVLERİNDE BİLE OLSALAR ÇALIŞABİLECEKLER..”

   Eğer muhtar olursanız Kültür Mahallesi için planladığınız projeleriniz var mı?

   Biz istiyoruz ki Kültür Mahallesi tertemiz, pırıl pırıl, güvenli ve emniyetli bir yer olsun. Bunun için de herkesle işbirliği yapıp, herkesten destek alacağımıza da inanıyoruz. Bu mahalleyi daha sosyal bir mahalle yapmak için ne yapılması gerekiyorsa yapacağız.

  Ayrıca bayanlar için evlerinde dahi olsa çalışabilecekleri iş imkanları oluşturmak var mesela. Bunun için ise geliştirdiğimiz proje; tekstil fabrikalarının sahipleriyle görüşerek fırsatları olanaklarla buluşturup, imkan haline getireceğiz. Bu konuda aracılık yapmaya gönüllüyüz. Ayrıca eğitici ve öğretici kurslar sayesinde de, bayanların evlerinden gelir elde edebilmeleri için farklı seçenekler oluşturmayı düşünüyoruz.

**

MAHALLENİN MUHTARLARI KÖŞESİNDE YER ALMAK İSTEYEN MUHTARLARIMIZ VEYA MUHTAR ADAYLARIMIZ, 0380 524 33 34 nolu TELEFONU ARAYIP RANDEVU ALABİLİRLER..