VATANDAŞIN AYAĞINA GİDECEĞİZ

Mahallenin Muhtarları köşemizin bu haftaki konuğu, Aziziye Mahallesi’nde sosyal bir dizi etkinliğin de yapılacağı sıra dışı bir muhtarlık binası planlayan Muhtar Adayı Aydın Koç…

VATANDAŞIN AYAĞINA GİDECEĞİZ
29.01.2014 - 11:21

 

    Aydın Koç, 25 yıllık Orman İşletme Personel Şefliği dönemindeki deneyimiyle Aziziye Mahallesi sakinlerine hizmet edeceğini söylüyor. Aziziye Mahallesi’nin plansız olarak geliştiğini söyleyen Aydın Koç, bu anlamda farklı meslek gruplarından oluşan Aza adaylarıyla mahallenin sorunlarını çözeceklerini söylüyor. “Saygıyla, sevgiyle, bilgiyle ve yıllardır edindiği tecrübeyle Aziziye Mahallesi’ne hizmet vermeye talibiz” diyen Muhtar Adayı Aydın Koç ile gerçekleştirdiğimiz röportajın detayları;

   Kısaca kendinizi tanıtır mısınız?

   Ailem 1890’lı yıllarda Trabzon’dan Düzce’ye göç etmiş.  Ben 1959 yılında Düzce doğdum. Düzce Endüstri Meslek Lisesi’nden mezun oldum. Düzce Orman İşletmesi Personel Şefliği görevimden 2007 yılında emekliye ayrıldım. Şimdi de Aziziye mahallemize, muhtar olarak hizmet vermek için aday oldum.

“25 YILLIK AMİRLİK TECRÜBEM VAR”

   Muhtar adayı olmaya nasıl karar verdiniz?

   İki dönemdir mahallemize hizmet eden muhtarımızın yeniden aday olmayacağını açıklamasıyla ben bu göreve talip oldum. Mahallemizde benimle beraber başka muhtar adaylarımız da var. Hepimiz Aziziye Mahallemize daha iyi hizmet etmek amacıyla bu göreve talibiz.

   Diğer aday arkadaşlarımız da mahallemize hizmet etmek amacıyla hareket ettikleri için hepsine saygı duyuyorum.  Ben yaklaşık 25 yıl kamuda amir pozisyonunda görev yaptım. Bu işim dolayısıyla edindiğim tecrübelerle mahallemizin ve mahalle sakinlerimizin tüm ihtiyaçlarını ilgili kurum ve kuruluşlarda etkili bir şekilde dile getirebileceğimi ve iletişimi kolaylaştırabileceğimizi düşünerek, mahallenin içerisinden biri olarak bu göreve talip oldum. 

“HIZLI FAKAT PLANSIZ BÜYÜYORUZ”

   Bize biraz mahallenizden ve sizin gördüğünüz eksikliklerden, sorunlardan bahseder misiniz?

   Bizim mahallemizde beş camii var. İki ilköğretim ve bir lise var. Ayrıca sınırları oldukça geniş olan mahallemizde birçok sosyal ve kültürel derneklerimiz mevcut.  Her mahallede sorunlar olabilir ama; ben şahsen Aziziye Mahallesi’nin sorunlarının biraz daha fazla olduğunu görüyorum. İçinde yaşadığımız mahallede kaldırımı olmayan sokaklar var.

   Mahallemiz hızla gelişiyor ve dönüşüyor. Mahallemizde şuan yaklaşık 20 farklı inşaat çalışması var. Bunların içerisinde hastane inşaatları ve konut siteler var. Dolayısıyla çok hızlı bir şekilde büyüyor.

“MAHALLE SAKİNLERİNİN,

SÖZCÜSÜ OLACAĞIZ”

   Düzce uzun zamandır doğuya doğru genişleyen bir şehirdi fakat son yapılan çalışmalarla bu genişleme artık batı yakasında da hızlanmış durumda. Artık Düzce şehri batı yakasında Büyük Melen’e kadar dayanmış durumda. Bu hızlı gelişmenin mahallemize olumlu etkileri olduğu gibi olumsuz da birçok etkisi var. Bu sorunları yetkimiz dolayısıyla biz çözmeyeceğiz belki ama; halkımızın bu noktada sözcülüğünü üstleneceğiz. Bir nevi onların iletişim aracı olacağız. Benimle birlikte çok değerli her biri değişik meslek guruplarından konularında uzman Aza arkadaşlarımla; halkımız teveccüh gösterirlerse bu göreve talibiz.

“MUHTARLIK BİNASINI

ALIŞILA GELMİŞTEN FARKLI YAPACAĞIZ”

   Seçilmeniz durumunda ne tür çalışmalar yapmayı planlıyorsunuz?

   Öncelikle Aziziye Mahallemizin muhtarlık binası yok. Bunu belediyemizle de bağlantıya geçerek; mevcut muhtarlıklar gibi değil, halkımızın da faydalana bileceği bir sosyal tesis şeklinde yapmayı düşünüyoruz. Bu yapı içerisinde daha önce belirttiğim derneklerimizi de içine alan bir tesis olarak planlıyoruz. Bunun içerisinde halkımızın özel günlerinde, düğün ve sünnet kalabalık organizasyonlarını da gerçekleştirebilecekleri bir tesis planlıyoruz. 

“SPONSORLARLA YAPACAĞIZ”

   Biz bunu kendi bulduğumuz sponsorlar aracılığıyla, mahalle sakinlerlimizin de iş gücü destekleriyle yapabileceğimizi söylüyoruz. Bu projeyi hayata geçtiğinde mahallemizden bir gencimizin düğününü burada yaptığını düşündüğümüzde; bunun o aileye 15 bin lira gibi bir harcamadan kurtaracaktır. Bu da bizim Aziziye Mahallesi olarak o aileye bir hediyemiz olacaktır.  Ayrıca evlerine hapis olmuş yaşlılarımızı da yine bu sosyal tesis içerisinde yeniden hayatın içerisine karışabilecekleri alanlar oluşturmayı, çeşitli günler yapmayı düşünüyoruz.

“PARKLAR YAPILMASI İÇİN

GİRİŞİMLERDE BULUNACAĞIZ”

   Ayrıca mahalle sakinlerimizin yaşam standartlarını daha üst düzeye çıkarmaya çalışacağız. Mahalle sakinlerimizin; özellikle kadınların sabahları ara sokaklarda koşuya çıktıklarını görüyorum. Maalesef şu anda mahallemiz çeşitli alt ve üst yapı eksiklikleri nedeniyle bu tür faaliyetlerini gerçekleştirmeleri için çok da sağlıklı bir yer değil. Dolayısıyla mahalle sakinlerimizin bu spor aktivitelerini gerçekleştirebilecekleri spor alanları, parklar oluşturmayı planlıyoruz. Tabi bunu beledîyle işbirliği içerisinde yapacağız.

“VATANDAŞIN AYAĞINA GİDECEĞİZ”

   Bütün Aziziye halkına, küçüğümüzden en yaşlımıza kadar herkese saygılarımızı sunuyoruz. Halkımızın bize olan teveccühleriyle ve oylarıyla bu göreve geleceğimizin bilincindeyiz. Aydın Koç’u merak etsinler; Aza adaylarımla birlikte beni tanımaya çalışsınlar. Biz elimizden geldiğince herkese ulaşmaya çalışacağız fakat bizim ulaşamadıklarımız da bize ulaşsınlar ve biz tanımaya çalışsınlar. Beni muhtar yapmak için bana oy vermesinler; iyi bir muhtara sahip olmak için oy versinler. Biz hizmet etmek için yola çıktık. Hizmetlerine talibiz. Vatandaş muhtarın ayağına gelmeyecek; muhtarlık vatandaşın ayağına gidecek.

   Muhtarlık seçimleriyle birlikte belediye başkanlıkları seçimleri de yapılacak. Biz tüm partilere aynı mesafedeyiz. Dolayısıyla göreve gelecek Belediye Başkanı hangi partiden olursa olsun bizim taleplerimiz aynı olacak.  

AZALAR

Şaban Demircan

Alican Birdal

Sami Karpuz

Davut Doğusoy

Mahmut Şentürk

Mehmet Gülaçtı

Mehmet Çelik

Mustafa Cinemre

Metin Meydan

   MAHALLENİN MUHTARLARI KÖŞESİNDE YER ALMAK İSTEYEN MUHTARLARIMIZ VEYA MUHTAR ADAYLARIMIZ, 0380 524 33 34 nolu TELEFONU ARAYIP RANDEVU ALABİLİRLER..