MUSTAFA SEVİNÇ: ‘Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’

Mahallenin Muhtarları köşemizin bu haftaki konuğu, Camikebir Mahallesi Muhtar Adayı Mustafa Sevinç… Camikebir için “Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” diyen Sevinç; park ve çöp sorununun kentin göbeğindeki bu mahalleye hiç yakışmadığından dem vurup, Düzce Valiliğinin de mahalle sınırları içerisinde olduğunu sözlerine ekliyor.

MUSTAFA SEVİNÇ: ‘Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’
2.03.2014 - 21:09

 

   Gazete burasıdüzce olarak, 30 Mart'ta gerçekleşecek yerel seçimlerinin nabzını muhtar adaylarıyla tutmaya devam ediyoruz. Bu haftaki konuğumuz, Camikebir Mahallesi Muhtar Adayı Mustafa Sevinç..

    Muhtar Adayımız, Mustafa Sevinç'le mahalle de şöyle bir turladıktan sonra, “Evde konuşalım, sıcak çay da var, içeriz” diyor. “Abi, kahvede oturalım” diye cevap verince, ısrarcı oluyor. Anlıyoruz ki, Muhtar Adayımız Mustafa Abi, mütevaziliğinden göz önünde, röportaj vermek istemiyor. Oturup sohbetimize başlıyoruz…

   Çocukluğunun, gençliğinin geçtiği mahalle de, sorun olsun istemediğinden bahsediyor Mustafa Abi. Camikebir Mahallesi'nin Düzce'nin tam göbeğinde olup da, böyle köhne olarak kalmasına gönlü razı gelmediğini söylüyor. Bu sebeple de, muhtar olmayı kafasına koyduğunu belirtiyor…

   Röportajımızın detayları ise şöyle;

   Gazete burasıdüzce: Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?

   Mustafa Sevinç: 1957 Düzce doğumluyum. Doğma büyüme Camikebir Mahallesi sakiniyim. Eğitim durumumdan bahsedersem de, Düzce Meslek Yüksek Okulu mezunuyum. Hatta ilk mezunlarındanım.

“HİZMET ETMEK İSTİYORUM”

   Peki şu an da çalışıyor musunuz?

   Yıllar boyunca Düzce Güven'de şoförlük yaptım. 3 buçuk aydır çalışmıyorum ve emekli olmayı bekliyorum. Eğer nasip olursa ,da, mahalleme hizmet etmek istiyorum.

   Gelgelelim asıl konumuza, muhtar adayı olma fikri nereden çıktı?

   Mahallemizdeki büyüklerimizin cesaretlendirmesi ile muhtar adayı oldum diyebilirim. Ben de mahallede yaşamam, bütün sorunlarını da görebilmem ve çözümler üretebileceğime inandığım için… Mevcut muhtar adayları içerisinde, doğma büyüme Camikebir Mahalleli olan benim ve buradaki sorunlarla bizzat iç içe olmam sebebiyle kendime güveniyorum.

“ÇÖP ve PARK SORUNUMUZ VAR”

   Size göre Camikebir Mahallesi'nin sorunları nelerdir?

   Öncelikli olarak görünen, park sorunu ve çöp sorunu var. Bizim tespit ettiğimiz diğer göze çarpan ise  yaya geçitleri için gerekli alan olmaması. Çevre düzenlemesi ve park alanı yok. Depremden kalma ve yıkılan yerlerin hala virane olmasını da bu sorunlara ekleyebilirim.

   Mahalle içerisinde, esnaf da oldukça mağdur durumda... Bu mahalle, şehrin göbeğinde olması hatta valiliği de sınırları içerisinde barındırması sebebiyle Düzce için çok önemli bir konumda duruyor ve bu hali üzüyor. Bu mahalle, Düzce'ye yakışmayan bir görüntü sergiliyor. Kısmet olursa muhtar olduğumda özellikle bu sorunları ele alacağım ve çözümler üretilmesi için didineceğim.

“GÖRÜNEN KÖY KILAVUZ İSTEMEZ”

   Geçmiş dönemdeki muhtar bu sorunların üstüne gitmedi mi sizce?

   Aslında eleştirmek istemiyorum çünkü bana yakışmaz. O da büyüğümüzdür. Görünen köy kılavuz istemez diyelim. Bu mahallede oturmadığı için yeterince ilgilenememiş olabilir neticede.

   Biz gazete olarak Alemdar Sokak'taki esnafla röportaj yaptığımızda benzer şikayetlerde bulundular. Kent merkezinde, bu denli ölü alan olmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

   Park yeri sorununa çıkıyoruz. Vatandaşın girebileceği gibi değil maalesef yollar. Ziraat Bankası'nın solundaki yıkıntıyı görmüşsünüzdür. Bu güne kadar ilgili kişiler, o moloz yığınına müdahale etmiyorlarsa, pek de umurlarında olmadığını anlayabiliriz.

“CAMİKEBİR İÇİN HİÇBİR ŞEY,

ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK”

   Bu sorunları nasıl çözmeyi planlıyorsunuz?

   Ben ilgili kişi olarak belediye, sosyal yardımlaşma vb. kurumlarla iyi ilişkiler kurarak mahallemi refaha ulaştırmak istiyorum. Sonuçta şimdiki hali yeterli ilginin ve hassasiyetin gösterilmemesindendir.

   Kısmet olursa bütün vaktimi mahallem için harcamak istiyorum. Bununla alakalı olarak bir sloganım da var. 

   Nedir bu sloganınız?

   “Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak”

 

 MAHALLENİN MUHTARLARI KÖŞESİNDE YER ALMAK İSTEYEN MUHTARLARIMIZ VEYA MUHTAR ADAYLARIMIZ, 0380 524 33 34 nolu TELEFONU ARAYIP RANDEVU ALABİLİRLER..

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.