Mahallemi ve sorunlarını çok iyi biliyorum..

Bu haftaki konuklarımızdan biri de Burhaniye Mahallesi Muhtar Adayı ve Aktaş Akvaryum işletmecisi Tuncay Aktaş… Sürekli mahallesinde olan Aktaş, mahallelinin Aslında bu muhtarlık işini senden iyi kimse yapamaz cümlesine bir cevap olarak muhtarlığa adaylığını koyduğunu belirtiyor.

Mahallemi ve sorunlarını çok iyi biliyorum..
14.03.2014 - 15:08

 

   Gazete burasıdüzce, seçimlere yaklaşırken Mahallenin Muhtarları'nı okuyucularımıza tanıtmaya devam ediyoruz. Mahallenin kentle buluştuğu Bulvar Caddesi üzerinde esnaflık yapan Aktaş, aday olmasını mahallelinin istediğini söylüyor.

   Tuncay Aktaş mahallelinin yakından bildiği su kesinti sorununa dair ise, belediye ile bir dizi görüşme yaptığını ve mutlak surette çözüm sağlayacağını belirtti.

   Muhtar adayımız Tuncay Aktaş ile yaptığımız röportajın detayları ise şöyle:

   Gazete burasıdüzce: Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?

   Tuncay Aktaş: 1964 Düzce doğumluyum. Evli ve iki çocuk babasıyım. Bulvar Caddesi üzerinde esnaflık yapıyorum. İş yerimin hemen üzerinde bulunan apartmanda ikamet etmekteyim.

   Hem dükkânım hem de evim Burhaniye Mahallesi sınırları içerisinde yer alıyor.

   Bu sebeple de 7/24 mahalle sakinlerine hizmet sunacağıma inanıyorum.

“MAHALLEYİ VE SORUNLARINI ÇOK İYİ BİLİYORUM”

   Tam da bu noktada muhtar adaylığı fikrinizin sebebini öğrenebilir miyiz?

   Mahalle sakinleri, aday olmamı istediler. Bunu da, sürekli mahallede olmam sebebiyle istediklerini belirttiler.

   Mesela mahalle sakinlerinden çok sık duyduğum bir şeyi anlatmam gerekirse, bana “Sabah işe giderken sokaktasın, gecenin bir yarısı yine sokaktasın. Mahallemizin sorunlarını en iyi sen bilirsin. Aslında senden daha iyi kimse bu mahallenin muhtarlığını yapamaz” gibi bir cümle kurup, beni cesaretlendirdiler. Ben de aday oldum. Çünkü mahalleyi ve sorunları çok iyi biliyorum. Bir de biz bu mahallede yaşayan ve mahalleyi bilen insanlardanız. Örneğin mahallemizin bir spor kulübü var. Bu kulüpte yöneticilik görevini yaptım. Halen daha Gürcü Osman Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği üyesiyim. Uzun lafın kısası ben, mahallemde yaşıyorum, mahalle sakinleriyle beraber yürüyorum.

“SÜREKLİ SU SIKINTISI YAŞIYORUZ..”

   Nedir bu sorunlar peki?

   Mahallenin ciddi bir su kesinti sorunu var. Sürekli bir su sıkıntısı yaşıyoruz.

   Kalıcı Konutlara kadar, o hat üzerinde bulunan bizden sonraki her arızada, mahallenin suyu kesiliyor. Bu büyük bir sorun, bunun yanında; belediyeye çok yakın olmasına rağmen, ciddi oranda çöp sorunu var. Mahallede vatandaşın çocuğunu alıp götüreceği bir park yok. Bunların yanı sıra; depremden kalma, tehlike arz eden yapılar ve hala kaldırılmamış enkazlar var. Bir muhtarlık binası yok örneğin, şehrin en merkezi yerinde olmasına rağmen, tepeden tırnağa sorunla boğuşuyoruz. Çöp konteynırları, Bulvar Caddesi üzerinde olmasına rağmen, eski ve kapakları açık bir vaziyette pislik saçıyor.

“ÇÖZÜM İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM..”

   Saydığınız, belki de sayamadığınız bu kadar sorunu nasıl çözmeyi düşünüyorsunuz?

   Sanırım bunu da, bir örnekle açıklayabilirim. Su meselesi bizi ciddi etkilediği için, belediye ile görüştüm. Bu konunun vatandaş olarak takipçisiyim ve ciddi bir çalışma yapılıyor ya da yapıyoruz desem yeridir.

   Sorunları ilgili mercilere, doğru üslup ve yöntemle ulaştırabileceğime inanıyorum. Israrcı ve sürekli olarak bu sorunları takip edeceğim. Tüm sorunları halkla istişare edip, çözüme kavuşturmak için elimden geleni yapacağım.

    Peki son olarak söylemek istediğiniz bir şey var mı?

    Mahalle sakinlerini, Burhaniye için destek vermeye, omuz vermeye çağırıyorum.

 

MAHALLENİN MUHTARLARI KÖŞESİNDE YER ALMAK İSTEYEN MUHTARLARIMIZ VEYA MUHTAR ADAYLARIMIZ, 0380 524 33 34 nolu TELEFONU ARAYIP RANDEVU ALABİLİRLER..