ER; ‘İstanbul Caddesi’ndeki büfeler İzmirli bir firmaya mı verildi?’

İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Düzce Belediyesi’nin İstanbul caddesi üzerinde 12 adet büfe yerini İzmirli bir firmaya ihale edildiği iddiasıyla Belediye yetkililerine sorular sordu.

ER; ‘İstanbul Caddesi’ndeki büfeler İzmirli bir firmaya mı verildi?’
21.05.2021 - 15:21

    İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Düzce Belediyesi’nin 7 Ocak Perşembe günü gerçekleştirdiği  300 adet akıllı bisiklet ve 200 adet elektrikli akıllı scooter çalıştırma hakkı verilmesi ihalesinde, scooter şarj büfesi adı altında belirlenen on noktaya büfe kurulacağını iddia ederek konu ile ilgili Düzce Belediyesine bazı sorular sordu.

   Er’in açıklaması şöyle;

   “Düzce Belediye Meclisin’de MHP’li meclis üyelerinin gündeme getirdiği ve bugün Düzce kamuoyunda çokça konuşulan, İstanbul Caddesi üzerinde 12 adet büfenin İzmirli bir firmaya ihale edilmesiyle ilgili konuya, Belediye Meclisinde cevap verilmedi. 

   Tüm Düzce’yi ve özellikle cadde esnafını yakından ilgilendiren ve Düzce merkezde ticarete şekil verecek olan bu konuya Düzce Belediyesi tarafından acilen cevap verilmesini ve Düzceli esnafların kaygılarının giderilmesi gerekmektedir.

    İyi Parti Teşkilatı olarak Düzce Belediyesi’ne konuyla ilgili bazı sorularımız olacak;

   1-İstanbul Caddesi üzerinde 12 adet büfe İzmirli bir firmaya ihale yolu ile verilmiş midir?

   2- Bu ihale ne zaman yapılmıştır ve büfe kiralanması olarak mı yapılmıştır?

   3- Kamuoyunda konuşulduğu üzere, 12 adet büfenin verilmesi,  akıllı bisiklet ve scooter çalıştırma hakkı verilmesi  ihalesinin şartnamesinde mi yer alıyor?

   4- İstanbul Caddesi üzerinde kurulacak 12 adet büfede ne satılacak?

   6-Bu büfelerin, zaten zor bir süreç geçiren ve ekonomik sıkıntılar yaşayan cadde esnafına zararı düşünüldü mü?

   7- İhale yoluyla verildiği ve ihale duyurusunun yapıldığı belediye yetkililerince dile getirilse de, ihalede görünen akıllı bisiklet ve scooter çalıştırma hakkı verilmesi işidir. Büfelerin kiralanacağı ile ilgili bir bilgi yayınlanan ve basınla paylaşılan metinlerde yer almadığı için, Düzceli esnafın ve girişimcilerin dikkatini çekmemesi gayet normaldir. Bu durum Düzce Belediyesi Yetkilileri tarafından bilerek mi yapılmıştır?”

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.