Er: Köylere doğalgaz ulaştırılmalıdır

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, köy ziyaretleri sırasında kendisine sıkça dile getirilen doğalgaz çalışmasıyla ilgili son durumu sordu. Er, 2019 yılında Düzce İl Genel Meclisi Başkanı Çiğdem Günal’ın yaptığı açıklamaya istinaden, “Başta büyük köyler olmak üzere doğalgazın köylere getirilmesi adına üç yıl önce üzerinde çalışıldığını duyurduğunuz imar çalışmaları ne durumdadır ?” diye sordu.

Er: Köylere doğalgaz ulaştırılmalıdır
13.08.2022 - 15:15
Haber Merkezi
1

   Er, “Düzce’nin merkeze ve ilçelere bağlı köy sayısı göze alındığında en temel ve önemli ihtiyaçlarından biri köylere doğalgazın ulaştırılmasıdır. Zorlaşan ekonomik şartlar artan kömür başta olmak üzere yakıt fiyatları ağırlıklı olarak dar gelirli vatandaşlarımızın yaşadığı köylerdeki hemşehrilerimizin yaşam standartlarını zorlamaktadır. EPDK kanununda ilgili düzenlemeye binaen hazırlıklara başladıklarını 2019 yılında açıklayan Düzce İl Genel Meclisi Başkanı Sayın Çiğdem Günal, imar planı olan köylere doğalgaz getirilmesinde zaruri olduğunu belirterek imar çalışmalarının özellikle büyük köylerde başladığını kamuoyuyla paylaşmıştır. İYİ Parti Düzce Teşkilatları olarak yaptığımız köy ziyaretlerinde ortaya konan doğalgaz talebi ve iktidar partisince verilen sözler hemşerilerimizde büyük bir beklentiye sebep olmuştur” dedi.

"İmar çalışmaları ne durumdadır ?"

   Doğalgazla ilgili sadece vaat vermenin ötesinde nasıl bir çalışma yapıldığını sorun Er, “Algı yönetiminin ve sadece vaat vermenin bir adım ötesine geçme adına iktidar partisi yetkililerine soruyoruz. Başta büyük köyler olmak üzere doğalgazın köylere getirilmesi adına üç yıl önce üzerinde çalışıldığını duyurduğunuz imar çalışmaları ne durumdadır? Köy köy belirtilmek üzere çalışması yapılan biten veya devam eden köy isimlerini kamuoyuyla paylaşır mısınız?   İlk etapta 5 köy( Ozanlar, Çınarlı, Aydınpınar, Pırpır ve Yeni Taşköprü) ile başlandığı kamuoyuna duyurulan daha sonrada kaynak yetersizliği sebep gösterilerek  çevre şehircilik il müdürlüğüne devredilen bu çalışmalarda durum nedir?  Zaten yeterince büyük sorumluluklar taşıyan muhtarların imar çalışmalarına ne gibi bir etki ve katkıları olmaktadır ? etkisi veya katkısı sınırlı düzeyde ise bunu açıklamanız muhtarları vatandaşlar karşısında zor durumda bırakmamak ve vatandaşların gerçeği öğrenmesi adına son derece önemlidir” dedi.

   Zor bir kış döneminin vatandaşı beklediğine dikkat çeken Er, “Kış ayı yaklaşmaktadır ekonomik açıdan zor bir kış vatandaşları beklemektedir. Doğalgaz konusunda yapacağınız açıklamayı ve atacağınız adımları sıklıkla gündeme taşıyacağımızı kamuoyunun dikkatine sunarız” dedi.

   “Söz verip de yapamadığınız her hizmette muhtarları hedef tahtasına koyuyorsunuz” diyen Er, Düzceliler artık vaadin ötesinde somut bir şeyler yapılmasını beklemekte, gerçeklerin bütün açıklığı ile kendileriyle paylaşılmasını istemektedir. Köy halkına vaat edip sonra yapmamak veya yapamamak muhtarların köy halkı karşısında hedef tahtasına oturtulmasına sebep olacaktır ve olmaktadır. Halkın gözünde tek suçlunun muhtarlar olması olasılığı kimseye bir şey kazandırmayacaktır .Sözün özü gerek çevre ve şehircilik il müdürlüğü gerekse de il özel idaresi üzerinden bu kadar yıl geçip vaat edilmesine rağmen imar planlarını hala neden bitirememektedir? Bitmeyen bu imar planları ne zaman bitecek köydeki vatandaş ne zaman doğalgaza kavuşacaktır” dedi

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Musa naz
    Musa naz
    14.08.2022 22:47

    Ben pırpır köyünde ikamet ediyorum kömür olmuş beşbin altiyiz asgeri ücret beş buçuk nasıl kömür alacaz bizde yakacaz bir an önce köyüme dogalgaz gelmesini istiyoruz he birde kömür sadece kendi yanmıyor bunun yanında odun var daha oda almış başını gidiyor yandık busene