Erkan Dinçer açıklama yaptı

İyi Parti Belediye Meclis Üyesi Erkan Dinçer, hakkında çıkan iddialara yanıt verdi.

Erkan Dinçer açıklama yaptı
6.07.2022 - 17:26
Haber Merkezi
1

   İyi Parti Belediye Meclis Üyesi Erkan Dinçer, yazılı bir basın açıklaması yaparak hakkında ‘kaçak yapı’ ithamında bulunulduğunu ve bunun bir siyasi rant olduğunu belirtti.

   Erkan Dinçer’in açıklaması şu şekilde: “Mayıs ayının sonunda gerek yerel basında gerek ulusal basında kişilik haklarımı, hukukun temel ilkelerini ve siyasi geçmişimi göz ardı ederek şahsım ve akabinde partim ‘’kaçak yapı " ithamıyla öncelikle sosyal medya, yerel basında ve en nihayetinde ulusal medyada hiçe sayılarak saldırıya uğramıştır.   Saldırının kaynağı olan belediye encümen kararı ve şahsıma kesilen ceza Belediye Başkanı Faruk Özlü’de dâhil hiçbir yetkili tarafından savunma hakkımı kullanmama izin verilmeden çeşitli kanallar vasıtasıyla kamuoyuna paylaşılmıştır. Sahibi olduğum mekanın kiracısının belediyeye verdiği dilekçede ve yaptığı görüşmelerde ilgili yapının kendi tasarrufu ile inşa edildiğini söylemesine rağmen sadece siyasi rant devşirmek için şehri yönetenlerce organize edildiği düşünülen bu karalama kampanyası adaletin önünde gereken cevabı almıştır.  İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Erkan DİNÇER olarak ‘’benim’’ adıma kesilen ceza, hem cezaların şahsilik ilkesine aykırı olduğundan hem de Danıştay 6.dairesinin 24.12.2020 tarihli ve E:2020/3378,K/2010/13681 sayılı kararları paralelinde  iptal edilmesi gerektiği ve cezanın Erkan DİNÇER'E değil kiracısı adına düzenlenmesi gerektiği Düzce Belediyesine tarafımdan bir yazı ile bildirilmiştir.

   Şahsımın talebi ile Düzce Belediyesi ilgilileri talebimi haklı görmüş ve bana kesilen ceza iptal edilerek 14.06.2022 tarihli encümen kararıyla mülkü kullanan kiracı adına para cezasına çevrilmiştir. Şahsım olarak Cumhuriyet Başsavcılığına ve ilgili hukuki mercilere ilgili karalama kampanyasının oluşmasına neden olan belediye yetkilileri başta olmak üzere tüm kişi ve kurumlara takibatı elbette yapıyorum ve yapmaya devam edeceğim. Bunun ile beraber Düzce Belediye Başkanına ve Düzce Belediyesi yetkililerine şu sorulara cevap beklediğimi iletiyorum:

   1- Bana bu haksız cezayı kesip siyasi linçe dönüşmesine vesile olunurken hukuki gerekçelere ve hukuki altyapıya hiç bakmadınız mı ? insanların itibari ile oynamak bu kadar basit mi ?

   2-Encümeninizde veya hukuk biriminizde çalışan avukat veya hukukçu yok mudur? Bu arkadaşlar beni haklı çıkartan İlgili Danıştay kararları bilmemekte midir yoksa bilerek mi göz ardı etmişlerdir?

   3-Bu encümen kararının daha şahsıma yazılı tebligatı ulaşmadan sosyal medya hesaplarından paylaşılmasına, yerel ve ulusal basına servis edilmesine neden olan ilgililere gereğini yapacak mısınız?  Yalan,iftira ve algı operasyonlarıyla insanların itibari ile oynamanın doğru olmadığını başta Düzce Belediyesi Başkanı ve yetkilileri olmak üzere tüm kamuoyuna saygı ile duyuruyorum. Kanuni haklarımı sonuna kadar kullanacağımı tüm Düzce hemşerilerimizin bilmesini istiyorum.”