Er'den Başkan Özlü'ye Cedidiye Projesi ile ilgili sorular

İyi Parti Düzce il başkanı Yunus Özay Er, Cedidiye Meydan Projesiyle ilgili açıklama yaparak, projenin fizibilite çalışmalarının yine tam olarak yapılmadığını ve kafalarda soru işaretleri oluşturduğunu belirtti.

Er'den Başkan Özlü'ye Cedidiye Projesi ile ilgili sorular
24.06.2022 - 17:49
Güncelleme 25.06.2022 - 13:59
Haber Merkezi
1

Er, "Düzce Belediye Başkanı Sayın Dr. Faruk Özlü düzenlenen bir lansman ile Cedidiye Meydanı ile alakalı bir projeyi daha kamuoyu ile paylaşmıştır. Lansman esnasıda dahi projenin ‘değişebilir’ nitelikte olduğunu ifade etmesi, alışılageldiği üzere, projenin eksik ve verimsiz olabileceği izlenimini yaratsa da İYİ Parti Düzce Teşkilatı olarak Projeye dair sorularımıza cevap almak ve akabinde yeni bir açıklama ile kamuyounu aydınlatmak isteriz" dedi. 

   Halkın merak ettiği sorular dile getiren Er; 
   "1)Cedidiye meydanında ticaret hayatını sürdüren esnafların dükkanları yıkılmış, ticaret hayatları durmuştur. Bu yıkımı hangi öngörüye göre yaptınız. İnsanların ticaret hayatlarını bu derece etkileyebilecek bir kararı projelerinizi sürekli değiştirerek nasıl bu kadar kolay verebiliyorsunuz ? Dükkanları yıkarkenki düşünceniz ile bugün geldiğimiz noktaya yönetiminizi savuran husus nedir ? Öncelikle dükkanları yıkılan esnafın mağduriyetini bir an önce gidermelisiniz. 1 Temmuzda inşaat başlayacak demişsiniz… Esnaflarımız adına takipte olacağız. Ne yapacağınıza lütfen karar verin insanlara eziyet etmeyin 


   2)Projeyi iki etaba ayırmış, 2'nci Etabında Belediye Binasının yıkılacağını ifade etmişsiniz. Sanki ana tartışma odağını Belediye binasının yıkımı üzerine kurup projenin 1'inci Ayağını bu arada yapabilme amacınız var gibi.  Belediye Binasının ekonomik ömrü henüz dolmadı. Yıkım kararı  ile kamu zararı yaratıyorusunuz.. Hukuki ve idari açıdan dikkatinize sunarız.


   3) Cedidiye Meydanını tam manası ile meydan havasına sokacaktınız. İnşaa ettiğiniz dükkanların mimarisi ile meydanın etrafını kapatıp alanı nasıl ferah ve kentin meydanı huvvyetine sokacasınız ? Bu hali ile meydanda ciddi bir rant oluşmuyor mu ? 


   4)imar planında meydanda var olan yol bu mimari şekli ile ortadan ‘opsiyonel’ olarak da kalkacaktır. Kentimiz bu hızla büyümeye devam eder ve yol ihtiyacımız da oluşur ise, bu inşa şekli ile ileride oluşacak olan trafik şıkışıklığını hiç hesaba kattınız mı ? Elimizde var olan bir imkanı yok ettiğinizin farkında mısınız ?


   5)Meydandaki inşaatları ‘Bedesten’ tarzında yapmış; Selimiye mimarisini örnek göstermişsiniz. Lakin yine eksiklik var. Bedestenin etrafında yol olmaz, bil akis yol bedestene çıkar. Bu hali ile şehir tam manası ile kitlenir" ifadelerini kullandı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Nevzat Başar
    Nevzat Başar
    25.06.2022 18:50

    Sayın Er bunca sorudan sonra çözüm neden sunmadınız? Aynı soruların cevabı sizce nasıl olmalı? Yani herhangi bir gelişme yenilik olmasınmı? Ne dersiniz?