İYİ PARTİ’NİN ADAYI KELEŞ OLDU

Yerel seçimlere kendi adayları ile girecek olan İYİ Parti, Düzce’de Mehmet Keleş, Akçakoca’da Behçet Alkan Lokum, Gölyaka’da ise Bekir Akbulut’u aday gösterdi.

 İYİ PARTİ’NİN ADAYI KELEŞ OLDU
19.10.2023 - 17:54
Güncelleme 19.10.2023 - 17:58
Haber Merkezi
2

   İYİ Parti’nin 3 başkan adayı, Genel Başkanı Meral Akşener’in de katılımı ile düzenlenen toplantıda kamuoyuna duyuruldu.

   Acaroğlu Rastoran’da geniş katılımla düzenlenen aday tanıtım toplantısında; Düzce adayı AK Partili Eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş olarak açıklandı. Gölyaka'da da AK Partili Eski Belediye Başkanı Bekir Akbulut aday gösterildi. Akçakoca'da ise İYİ Parti Akçakoca İlçe Başkanı Behçet Alkan Lokum ile seçimlere girme kararı alındı.

   Aday tanıtım toplantısında bir konuşma yapan Düzce Belediye Başkan Adayı Mehmet Keleş, 35 yıllık yerel yönetimler bilgi birikimi ve tecrübesine sahip olduğuna dikkat çekerek, “Biliyorum ve inanıyorum ki siz saygıdeğer Düzceli hemşerilerimizin takdir ve tasvipleri ile 31 Mart gecesi bizler için muhteşem bir şölen gecesine dönüşecektir” dedi.

İSTİFA ETTİRİLEN ALTI İSİMDEN BİRİYDİ

   Mehmet Keleş’in her iki belediye başkanlığı dönemlerinde gerek yerel ve gerekse ulusal boyutta birçok kez tartışmalı isimlerden biri olmuştu.

   Keleş’in ilk başkanlık döneminde, yine dönemin AK Parti Düzce Milletvekili Metin Kaşıkoğlu ile sürtüşmeleri olmuş, bu sürtüşmeler TV ekranlarına kadar yansımıştı. Keleş daha sonra bir açıklamasında “Metin Kaşıkoğlu benim can düşmanım” bile demiş ancak daha sonraki yerel seçimlerde Kaşıkoğlu ile birlikte vatandaştan oy istemek zorunda kalmıştı.

   Mehmet Keleş’in ikinci başkanlık dönemi tamamlanamadan sona ermişti. Çünkü 2017 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından mental yorgunu gerekçesiyle istifası istenen 6 belediye başkanından biriydi. Keleş’in haricinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur istifa ettirilmişti..

   Mehmet Keleş ulusal basında da, gerek belediyedeki akraba kadrolaşması, gerek Rabia heykeli ve gerekse “Audi” gibi birçok konuyla da manşetlere taşınmıştı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • mustafa uysallı
  mustafa uysallı
  20.10.2023 09:32

  he şimdi tamam, tencere yuvarlandı kapağını buldu. ak parti kovdu siz aldınız yakışır

 • Düzce'li..
  Düzce'li..
  20.10.2023 00:06

  Haberin başlığı sonrası yoruma bile gerek kalmıyor.. Ama 21 günde unutanlara hatırlatmak adına, Kaşıkoğlundan inciler vidyoları hala bulunuyor..

Resmi İlanlar