DÜZCE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU

  • 27.07.2020
  • Abone ol

 

   Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu

   Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Twitter hesabından paylaştığı tabloya göre; son 24 saatte 40 bin 16 test yapıldı, 927 kişiye daha koronavirüs teşhisi konuldu. Virüs nedeniyle 17 kişi hayatını kaybederken, 1.010 kişi de iyileşti. Dünkü verilerle, toplam test sayısı 4 milyon 572 bin 688, toplam vaka sayısı 226 bin 100, toplam vefat sayısı 5 bin 613, toplam yoğun bakım hasta sayısı 1249, solunum cihazına bağlı toplam hasta sayısı 387, toplam iyileşen hasta sayısı 209 bin 487 oldu.

   Bakan Koca, dünkü verilere ilişkin, "Yeni vaka sayımız, son günlerdeki ortalamasında. İyileşen hasta sayımızla yeni vaka sayımız arasındaki fark düne yakın. Yoğun bakım, entübe ve riskli gruptaki hasta sayımız yaklaşık aynı düzeyde seyrettiği için vefat sayıları birbirine yakın gerçekleşiyor" değerlendirmesinde bulundu.

   Düzce Günlük Koronavirüs Dedikodusuysa Şöyle;

   "Hastanede doktor ve hemşireler de pozitif vakalar varmış.

   Gölyaka mı yoksa Cumayeri mi unuttum bak yalan olmasın... Bir cenaze merasiminde 20 insan virüs kapmış.

   Eylül - Ekim gibi zaten uzmanlar da diyordu... Yok yok daha erken bir şeyler oldu, oluyor...

    Fakat eksik açıklamalar var canım, bence okullar da açık kalamayacak."

   Bilginin Olmadığı Yerde Sadece Dedikodu Olur

   İlimizde koronavirüs vakalarının arttığı konuşuluyor fakat resmi açıklama yok. Ben bir köşe yazarıyım, acaba gazeteciler mi sormuyor sorulması gereken soruları, yoksa yanıt mı alamıyorlar? Bizim resmi rakamlara ve ciddi açıklamalara ihtiyacımız var. Neden bu açıklamalar yapılmıyor?

   Düzce'de durum ne?

   Böylesi ciddi bir konuda halkın bilgi alma hakkı var. Kulaktan kulağa söylemler ve açık açık dedikoduyla nereye varılır?

   Ülkem insanı resmi açıklamaları ciddiye alır, devletine inanır ve güvenir. Ve şu anda çok ciddi bir eşikteyken diğer illeri bilmem ama Düzce'nin, Düzceli'nin resmi, ciddi ve çok gerçek bir açıklamaya ihtiyacı var.

   Düzceli bilmeli "Yapılan test sayısı nedir, kaç kişiye koronavirüs teşhisi konuldu. Kaç kişi virüs nedeniyle hayatını kaybetti, kaç kişi iyileşti. Yoğun bakım hasta sayısımız kaç, solunum cihazına bağlı hastamız var mı?"

   Bunları bilmeyen Düzceli Kurban Bayramında ne yapacak siz düşünün?

   Sorumlular böylesi ciddi bir konuyu halkın vicdanına, samimiyetine ya da bilgisine bırakamaz. Elini ve şefkatini halkının üstünden çekemez.

  • Abone ol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.