Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncellemenin de güncellemesi

 • 20.07.2020
 • Abone ol

 

   Önceki yazılarımı bir hatırlayalım; 

   Tarih : 29.12.2017   

   http://www.burasiduzce.com/kose-yazi.asp?id=3779&Humeyra_Yilmaz-MEVKiiMiZ_KALICI_SORUNLAR

   Tarih : 31.01.2020 

   http://www.burasiduzce.com/kose-yazi.asp?id=4171&Humeyra_Yilmaz-Mevkiimiz_kalici_sorunlar_guncelleme

   Yukarıda belirmiş olduğum iki link bu yazımın konusu.

   Yani aynı konu hakkında 3. kez yazı yazacağım.

   Kalıcı Konutlar 3. Bölgedeki iş merkezinde sorunlar hakikaten bitmiyor. Şaşkınlıkla izliyorum. Bunca sıkıntıya, bunca şikayete, bunca dilekçeye, bunca yüz yüze konuşmaya rağmen... Neden bir sonuçalınamıyor? Oradaki sorunları bu denli çözümsüz bırakan ne? Kim?

   Kırık dökük bir bina, çevrede içki şişeleri, boş atıl odaları, çatısından intihara kalkan bağımlıları.Tam belediyenin bazı birimleri orada işler düzelir, ortam düzelir derken onların da kendi katına daha bugün merdiven dikmeleri!

   Yani düşünün bu iş merkezinde hizmete başlayan belediye birimi bile, merkezle muhatap değil "Bana gelen de bu merkezdeki esnafı görmesin. Allah muhafaza bir hayrı olur" modunda.

   İçeride terzisi, kuaförü, kırtasiyesi, fotoğrafçısı, lokantası, kahvesi var da var. İşlerini iyi yapan sanatçı, zanatçı, esnaf var. Bu insanlar ekmeklerin derdinde.

   Yıllardır dolmayan bu çile neymiş?

   Hem valilik hem belediyenin buradaki sorunlar hakkında detaylı bilgisinin olduğunu bizzat biliyorum. Bir kaç gün polis baskını yapıldığını ama bir sonuç alınmadığını biliyorum.

   Vergisini veren işinde gücünde bu insanların sorunları neden çözülemiyor? Bu iş merkezine giren müşteri neden hala tedirgin oluyor? İçeride hırsız, arsız, dolandırıcı yok! İçeride işini yapan, ekmeğinin derdinde esnaf var...

   İçeridekiler neden dışarıdakilerinin sorumsuzlukları yüzünden eziliyor? Neden buradaki esnafı korumuyor, kollamıyor yetkililer?

   Bunca şikayet neden görmezden geliniyor, anlamak mümkün değil. Kalıcı Konutlar 3. Bölgedeki bu iş merkezi ve esnafının şikayetleri neden ısrarla yok sayılıyor?

   Yetkililer neden kör, sağır?

*

   Kalıcı konutlar bir başarı öyküsü. Deprem sonrası kısa sürede yapılan ve planlaması, peyzajı ile örnek olan, devletimizin gücünü biz depremzedelere gösteren harika bir yerleşim yeri. Fakat yerel yönetimlerin düzensiz tutumu ile iyileşeceğine, ulaşım sorunu çözülemiyor, bazen çöplük haline dönüşüyor, yer yer ottan göz gözü görmüyor.

   Otları kesmezsen göz görmez çünkü, burası Düzce!

   Çünkü, yaz arama motoruna; "Düzce, Karadeniz Bölgesi'nin kıyı kesimlerinde görülen nemli ve fazla sert olmayan iklimin etkisi altındadır.Yıllık sıcaklık ortalaması 13,0 C°, yıllık toplam yağışların ortalaması 823,7 kg/m² olup, ortalama nispi nem %75'dir. Düzce doğal bitki örtüsü açısından zengin olan bir ildir."

   Neden kurumlar konumu, sorunu, ihtiyacı belli olan Düzce'de görevlerini, defalarca şikayet almadan yapmıyor?

   Gerçekten çok mu yağmur yağıyor, personel mi yok?

   Acaba şöyle mi düşünüyorlar, diye de aklıma gelmiyor değil..

   Mesela;

   “Allah ıslah etsin bu Düzce'yi, refüj otu dediğin 6 aydan önce büyür mü kardeşim!!!

   İş merkezindeki esnaf mı, kapatsınlar kardeşim dükkanları!!! Biz bu merkezin sorunlarını çözemedik.

   Ee zaten barınak sorunumuz var, sokak köpekleri tamamiyle yerleşsin.

   Kapı cam zaten kırık rahat girip çıkarlar.

   Belediyeye bir şey olmaz, girişleri ayrı!

   Emniyet sorunu da kalmaz. Kurumlara iş düşmez.”

 • Abone ol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (5)

 • Dilek Şengül
  Dilek Şengül
  20.07.2020 17:14

  Yıllardır müşteri bekleyen esnaf şükür belediye geldi artık bu pasaj canlanır derkeeeeeen. Şok şok şok üst katla alt kattan bagımsız bir hale getiren

 • İlhami Han
  İlhami Han
  20.07.2020 16:34

  Söylediklerine katılmamak mümkün değil... var bir aymazlık ve maalesef devam ediyor düzelir mi? Emin değilim

 • Aysun Bayram
  Aysun Bayram
  20.07.2020 16:03

  Bu yazıya ilaveten, büyük parkımızdan demir yığınını alamadılar ( güreş sahası). Yine o parkımızda küçücük çöp kutuları ihtiyacı karşılamıyor, çöpler yerlerde. Büyük naylon çöp torbalarının geçirildiği, ayaklı yuvarlak halka demirler ise yarayabilir.

 • Sadiye Ateş
  Sadiye Ateş
  20.07.2020 15:56

  Kalbim ağrıyor bu ülkenin çözülmeyen sorunlarına. ülke körler sağırlar birbirini ağırlar durumunda.

 • Nurettin Özcan veteriner işleri md
  Nurettin Özcan veteriner işleri md
  20.07.2020 15:43

  “Ee zaten barınak sorunumuz var, sokak köpekleri tamamiyle yerleşsin.” Yazınızda böyle bir cümle gördüm buyrun sizi bir gün barınakta misafir edeyim Sohpet edelim Barınakta Belediyemiz personelinin nasıl canla başla çalıştığını görün Birde bizim tarafımızdan bakmış olursunuz..