İndirim beklerken zam geldi

Brent petrol fiyatları son 3 ayın en düşük seviyesine gerilerken araç sahipleri benzin, motorin ve LPG fiyatlarında indirim beklentisine girdi. Bu beklenti devam ederken haftanın son günün sessiz sedasız benzine gelen zamla başladı. İşte güncel benzin, motorin ve LPG fiyatları...

İndirim beklerken zam geldi
10.11.2023 - 16:56
Güncelleme 10.11.2023 - 16:57

   Son 1 yıldır zam yağmuru altındaki akaryakıt fiyatlarındaki Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinin ardından hızlanan zamlarla Cumhuriyet tarihinin rekor seviyesine ulaşan benzin, motorin ve LPG fiyatları akıl almaz rakamlara ulaşırken, Brent Petrol fiyatlarının son 3 ayın en düşük seviyeye inmesi araç sahiplerinde indirim beklentisi oluşturdu.

   Ancak biz indirim beklerken yeni gün az da olsa benzine sessiz sedasız gelen zamla başladı. İl ve ilçelşere göre farklılık gösteren benzin fiyatlarına 5 ile 10 kuruş arasında zam geldi.

   Oysa petrol fiyatları, dünyanın en büyük petrol tüketicileri ABD ve Çin’de zayıflayan talebe ilişkin endişelerin baskısıyla üç ayı aşkın sürenin dip seviyesini görmüştü.

   Güne 80,86 Dolar'dan başlayan Brent petrolün varil fiyatı da 80,42 Dolar'dan işlem görüyor.   
 
   Brent petrolde son 3 ayın en düşük seviyesinin görülmesi sonrasında araç sahipleri de akaryakıt fiyatlarında indirim beklentisine girmişti.

   Hatırlanacağı gibi en son brent petrol 84-85 dolar bandında işlem görürken geçen hafta motorine 1.57 TL ve benzine 0.67 kuruşluk bir indirim gelmişti.

   Henüz resmi bir açıklama olmasa da araç sahipleri brent petroldeki düşüşle birlikte akaryakıt fiyatlarında indirim yapılacağı beklentisi içerisinde.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.