Üniversite öğrencileri Geleneksel Oyunlarda başarılarını kanıtladı

Düzce Üniversitesi Binicilik ve Geleneksel Türk Okçuluğu Topluluğu geleneksel okçuluk puta koşusunda iki derece birden kazandı.

Üniversite öğrencileri Geleneksel Oyunlarda başarılarını kanıtladı
27.10.2022 - 13:20
Haber Merkezi

   Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBU) Geleneksel Türk Sporları Öğrenci Topluluğu organizasyonu ile düzenlenen etkinliğe ona yakın üniversite katıldı. Türkiye Geleneksel Türk Okçuluğu Federasyonu’nun kurallarına göre federasyonun görevlendirdiği hakemler tarafından gerçekleştirilen etkinlikte; Düzce Üniversitesi Binicilik ve Geleneksel Türk Okçuluğu Topluluğu kadın takımı 1. olurken, erkek takımı 2. olma başarısını gösterdi.

   Bireysel yarışmalarda da derece alan Düzce Üniversitesi Binicilik ve Geleneksel Türk Okçuluğu Topluluğu, geleneksel oyunlarda da iddialı olduğunu gösterdi. Danışmanlığını Prof. Dr. Uğur Güvenç’in yaptığı toplulukta bireysel olarak da başarılar kazanıldı. 

   Bireysel yarışmalarda; İşletme Fakültesi öğrencisi İrem Nur Fındıklı 2. olurken, erkeklerde Fen Edebiyat Fakültesi öğrencisi Alperen Duran 3. oldu.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar