Danilo's Pizza Düzce'de kadın basketboluna destek olacak

Danilo's Pizza Düzce'de kadın basketboluna destek vermek için Düzce Basket Gençlik Spor Kulübü ile alt yapı faaliyetleri konusunda iş birliği yapacak.

Danilo's Pizza Düzce'de kadın basketboluna destek olacak
21.03.2024 - 14:46
Haber Merkezi

   Türkiyede hızla büyümeye devam eden  Danilo’s Pizza kadın basketboluna hizmetlerini geliştirmek adına  Düzce Basket Gençlik Spor kulübümü ile alt yapı faaliyetleri için iş birliği gerçekleşti.

    Bu birliktelik ile Düzce ilindeki 6-14 yaş aralığındaki  Düzcedeki  kızlara tarama yapılacak. Yetenekli ve gelişim vaad eden sporcu adaylarına ücretsiz basketbol eğitimi verilecek.
 
   Alt yapıdan yetişen kız çocuklarının Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde Danilo’s Pizza Bursa Antspor olarak mücadele eden A takımına ve  Milli takıma sporcu yetiştirmektir.

Düzce’de kadın basketbolu yeniden değil kaldığı yerden!

   Kadınların ve kadın sporcuların önemi sadece sahada değil toplumun her alanında büyük bir etki ortaya koyuyor. Kadınların gücü, azmi ve başarıları, toplumumuzda ilham kaynağı oluyor. 
İlimizin kadın basketbolunda yaşadığı başarılara baktığımızda; Bölgesel Lig Şampiyonluğu, Federasyon Kupası 2.liği, Süper Lig ve Milli takımlara giden oyuncular  bulunmakta.

   Edinilen bir diğer bilgiye göre Türkiye Kadınlar Basketbol Liginde mücadele eden Danilo’s Pizza Bursa Antspor kulübü 2024/2025 sezonunda A takım faaliyetlerini ilimizde yürüteceği konusundadır.

   Düzce Belediyesi Spor Müdürü Yasin Tüfekçi , Düzce Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Murat Postoğlu, Basketbol il temsilcisi Serkan Öz  Danilo’s Pizza Düzce Basketin altyapı çalışmalarını takip ettiler. Kız çocukları için yapılan proje hakkında bilgi alan yetkililer, çocuklarla sohbet edip basketbol oynadıktan sonra hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.