LEBLEBİCİ; "ÖZLÜ'nün sayesinde birçok noktaya HIZLI ULAŞTIK"

Kulüp tesislerinde basın mensuplarıyla bir araya gelen Düzce Cam Düzcespor Kayyum Heyeti Başkanı  Muzaffer Leblebici, kulübün genel durumuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

LEBLEBİCİ; "ÖZLÜ'nün sayesinde birçok noktaya  HIZLI ULAŞTIK"
6.09.2023 - 13:43
Güncelleme 6.09.2023 - 13:50
Haber Merkezi

   Kayyum süreciyle ilgili gazetecilere değerlendirmelerde bulunan Kayyum Heyeti Başkanı Muzaffer Leblebici, normal bir kulüp başkanı olmadığının altını çizerek devletin atamasıyla Kayyum Başkanı olarak görev yaptığını ifade etti.

   Kayyum Heyeti Başkanı Muzaffer Leblebici, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün de şahsi gayretiyle birçok noktaya hızlıca ulaştıklarını dile getirerek şu söylemlerde bulundu;

“Hepiniz hoş geldiniz. Bu sürecin nasıl başladığını hepiniz çok iyi biliyorsunuz. Olayın tamamen içerisindesiniz. Devletin atamasıyla Kayyum başkanı olarak burada görev yapıyorum. Normal bir kulüp başkanı değilim. Keşke bu noktaya kadar gelmeseydi. Geçmiş dönemdeki arkadaşlarımızın başarılı olduğunu düşünüyorum. Üçüncü ligden ikinci lige çıkma başarısı yabana atılır bir başarı değil. Gönül isterdi ki Düzcespor’da Gökhan Kapoğlu ve yönetimi devam etsin. Bu onların tasarrufudur, istifa etmeyi tercih etmişler. Bu bizim gönlümüzden geçen bir konu değil. Devletimin bana verdiği bir görev olarak bu işi üstlendim. Geldiğimiz noktada maalesef transferlerin son dönemine rastlayan, iyi futbolcuların büyük kulüpler tarafından transferin gerçekleştirildiği bir dönem. Buna rağmen Kayyum Heyetim günün 24 saati çalışarak Dr. Faruk Özlü’nün de şahsi gayretiyle birçok noktaya hızlı ulaşmamıza sağlayarak bu günkü takımı oluşturma şansına sahip olduk.”

        “Düzcespor’a Düzce sanayicileri sahip çıktı.

   Özellikle Düzcespor’a Düzce’deki sanayicilerin sahip çıktığını söyleyen Kayyum Heyeti Başkanı Muzaffer Leblebici konuşmasına şunları ekledi; “Düzcespor’a Düzce sanayicileri sahip çıktı. Bir ortamda bizi yalnız bırakmadılar.  Finansal konuda en büyük desteği sanayicilerden gördük. Bu süreç içerisinde Düzce maalesef olayı sadece eleştirmek ve sadece uzaktan seyretmeyi tercih etti. Bu benim açımdan çok üzücü bir durum. Çünkü Düzcespor, Düzcelilerin. Düzceliyim diyen herkesin. Sanayici arkadaşlarımızın çoğu Düzceli değiller, ama Düzce’yi sahiplenmişler. Hepinizin huzurunda bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Keşke başarılı yönetim devam etseydi. Keşke bu ekibin başarılarını konuşuyor olsaydık. Ama bayrak çok yukarıda. Gökhan başkan bayrağı çok yukarı koymuş. En azından bu bayrağı indirmemek bizim görevimiz.”

    Basın mensuplarının sormuş oldukları soruları üzerine maç biletleri konusuna da değinen Kayyum Heyeti Başkanı Muzaffer Leblebici; “Bizim olduğumuz süreç içerisinde maraton ve kale arkaları sezon sonuna kadar 1 lira bedelle oynatmayı düşünüyoruz. Kapalı tribünü Vip A, Vip B ve Vip C olarak 3 kategoriye ayırdık. Vip B kategorisini Gençlik ve Spor ile birlikte kadınlara tahsis ettik. Vip C kategorisini ise OSB 1, OSB 2 ve OSB 3 yönetimine sattık. Bize ciddi sponsor oldular. Asıl amacım locaları dernekler ve odalara vermekti. Odalar ve derneklerin buradaki locaları satın alarak destek olmaları gerekiyor. Oradaki arkadaşlığı ve kardeşliği sahaya yansıtmak. Bunun doğru olduğunu düşünüyorum. OSB buna olumlu olarak cevap verdi ancak dernek ve odalardan dönüş alamadık. Düzce’nin odaları ve dernekleri bu olaya sahip çıkmazsa sanayici belli bir süre sahip çıkar. Asıl yapılması gereken birlik ve beraberlikse bütün odaların bu olaya dahil olması ve organize etmemiz gerek.”

“TEKNİK EKİBİN ONAY VERMEDİĞİ KİMSEYİ ALMAYI DÜŞÜNMÜYORUZ”

   “Ben en başından beri profesyonelce çalışmayı tercih ediyorum. Birilerinin tasarrufuyla oyuncu alma yapmıyorum. Öncelikle teknik ekibi belirledik. Bunun sonucunda teknik ekiple uyum içinde çalışabilecek piyasada ismi bilinen futbolcularla kısa bir süre içerisinde yoğun bir şekilde görüşerek takım oluşturuldu.  Takviye yapılması gereken 2 eksiğimiz var. Biliyoruz. Fakat laf olsun diye de futbolcu almak istemiyoruz. Bakıyoruz. Bu konuda bizim risk alma durumumuz yok. Teknik ekibin onay vermediği kimseyi almayı düşünmüyoruz.”

   Saha içerisinde reklam alınmasına da değinen Kayyum Heyeti Başkanı Muzaffer Leblebici; “Saha içi reklam meselesinde ise stadyum yeni yapıldı. Belediye ve Gençlik Spor devir işlemlerinin yapılması gerekiyor. Protokoller eksik. Nasıl olacağı ile ilgili bu hafta içerisinde çözülecek. Ona göre hareket edeceğiz.”

 Bizim asli görevimiz bu takımı ayakta tutmak

   Kulübün deplasman masrafları ile ilgili de konuşan Leblebici yapmış olduğu konuşmasında;

“Maalesef sponsor dediğimiz şey Düzce’de biraz garip gidiyor. Uşak deplasmanı ile ilgili sponsor olduğunu söyleyen arkadaşımız ödemenin büyük bir kısmını yapmadı. Onu şahsım olarak ben karşıladım. Deplasmanlarla ilgili uzak ve yakın ayrımı yapmadan sponsor olmak isteyen arkadaşlarımız 300 bin lira gibi bir rakam belirledik. Adaletsizlik yapmayalım bunu havuza atıp organize ederiz diye düşündük. Talipli olan arkadaşlarımız var ama Amedspor maçı için henüz bir talep olmadı. Çok da önemli değil. Bizler şu anda takıma sahip çıkıyoruz. Uşak’da nasıl takımı esir etmediysek başka yerde de etmeyiz Allah’ın izniyle. Düzce Güven firması şu ana kadar ne dediysek yaptı. Onlara da buradan teşekkürlerimi iletiyorum. Destek veren herkesi burada deklare etmekten haz alırım. 4 şirketin ana sponsorluğu var şu anda. Düzce Cam, Pekintaş, Karaman Döküm ve Funny Gıda. Tabi bu ana sponsorlarımızın yanında destekçilerimiz var. Sağlık sponsorumuz Çağsu Hastanesi, su sponsorumuz Asya Su, ulaşım sponsorumuz Düzce Güven, Bütün işlemleri resmi olarak yapıyoruz. Kim ne verdiyse makbuzunu alıyor. Ne harcadıysak da kuruşuna kadar hesabı tutuluyor. Bizim asli görevimiz bu takımı ayakta tutmak. Kimseye muhtaç etmeden şehrin sahiplenerek bu takımı götürmesini istiyoruz. Vatandaş bedava izleyecek, esnaf katkısını sağlamak zorunda bence. Hesabımızda çarçur edilmiş bir lira yok. Şu anda kurduğumuz takım geçen sezon kurulmuş rakamdan daha az bütçeyle bu sezonu tamamlamayı planlıyoruz. Malum ülke şartları ortadayken şu anda kurmuş olduğumuz takım en az 2 misli rakamla kurulmuş olması gerekirdi. Biz planlananın yarında ilerliyoruz. Arkamızda devlet olarak biz bunu yapıyoruz. Normal şartlarda ben de kulüp başkanı olsaydım inanın bu rakamlara bu takımı kuramazdım. Bunu itiraf etmem lazım. Takımın kayyumda olmasını nen büyük faydası bu oldu ”dedi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.