ÖZCAN’DAN DÜZCESPOR İÇİN ÇAĞRI

CHP Düzce Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu üyesi Talih Özcan, Düzcespor’un geleceğiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

ÖZCAN’DAN DÜZCESPOR İÇİN ÇAĞRI
7.07.2023 - 16:22
Güncelleme 7.07.2023 - 16:38
Haber Merkezi

   CHP Düzce Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu üyesi Talih Özcan, “Her şehrin kendine has kültürel kodları vardır. Bu kültür kodların içinde o şehrin adını taşıyan bir futbol takımı ise olmazsa olmazlardandır” açıklamasında bulundu.  

   “1967 yılından bu yana şehrimizin tanıtımında önemli rol oynayan ve şehrimize taşıdığı sayısız kupalarla büyük başarılara imza atan Düzcespor’a bir borcumuz var” diyen Özcan şunları söyledi: 

   “Düzcespor bu dönem büyük belirsizlik içinde girdi. Takımın maddi ve manevi tüm yükünü üç sezondur çeken yönetimin geçtiğimiz haftalarda istifa etmesiyle Koca Çınar bir kez daha sahipsiz kaldı. Düzcesporsuz bir Düzce olamaz. 

   Özellikle sezon ortasında Düzcespor stadının yıkılması ile takımın 2. sıradan 8. sıraya kadar geriledi. Bu durum hem takımda, hem taraftarlarda hem de tüm Düzceliler üzerinde ciddi bir moral ve movitasyon kaybına neden oldu. Özellikle sosyete pazarı ve otopark gelirlerinden de muaf bırakılan Gökhan Kapoğlu başkanlığındaki Düzcespor yönetiminin, tüm bu sorunlara rağmen takımı borçsuz bir şekilde yeni yönetime devretmek üzere istifa etti. Düzcespor’u amatör ligden 2. Lige çıkaran başkana ve yönetimine teşekkür borçluyuz.” 

ÖZCAN’DAN İŞ İNSANLARINA, SİYASETÇİLERE ve BÜROKRASİYE ÇAĞRI   

   Talih Özcan, “Transfer sezonunda takım sahipsiz kalmamalı.” dedi.  

   Özcan, Düzcespor’un en azından 2. Ligdeki konumunu muhafaza edecek bir değişimle sezona hazırlanması, yeni seçilecek yönetimin sorumluluğuna kaldığını belirtti. Ancak şu an yönetimi sırtlayacak bir adayın kulislerde dahi adının geçmediğini hatırlatan CHP’li vekil,  12 Temmuz’da yapılacak kongrede yeterli çoğunluk sağlanamazsa 19 Temmuz’a sarkacağını ve orada da eğer yönetim belirlenemezse Valilik tarafından kayyum atanacağının altını çizdi. 

   Özcan son olarak bir çağrıda bulunarak şunları söyledi;
   “Bu şehrin değerli iş insanları, siyasetçileri ve bürokrasisi; 
   Bu kötü gidişata dur demek için elini taşın altına koymanın tam zamanı. Düzcesporumuza sahip çıkmanın, yakaladığı başarı ivmesinin hızını düşürmeden, sürdürülebilir kılmak için tek yürek olma zamanı. Bağışlarla veya geçici yollarla değil, kalıcı ve düzenli gelir sağlayacak yaratıcı modeller üreterek kırmızı-lacivertli gururumuzu yeşil sahalarla ve değerli taraftarlarla buluşturmak bizim bu şehre borcumuzdur. Transfer sezonunu kaçırmadan güçlü bir takım kurmak, gençlerimizi bu efsane takım etrafında kenetleyecek bir yönetim oluşturmak bizlerin tarihi sorumluluğudur.

   Unutulmamalı ki birlikten kuvvet doğar. Bu kuvveti Düzce halkı için ortaya koyacak irade bizlerde mevcut. Bu sebeple, siyasi parti, kimlik, renk, dil farkı gözetmeden, kimseyi ötekileştirmeden bu şehrin kimliğine sahip çıkalım,  tarihi değerimiz olan Düzcespor çatısı altında birleşelim ve hep birlikte bu koca çınarı büyütelim.”

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar