Başkan Özlü; ‘Düzcespor’a destek vermeye devam edeceğiz’

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü; “Başarılarından gurur duyduğumuz Düzcespor’u istikrarlı bir biçimde yarınlara taşımak hepimizin görevidir. Düzce Belediyemiz, her koşulda Düzcespor’un yanında olmaya, kulübümüze destek vermeye devam edecektir” dedi.

Başkan Özlü; ‘Düzcespor’a destek vermeye devam edeceğiz’
13.04.2022 - 12:53
Haber Merkezi

   Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü bugün bir basın toplantısı düzenleyerek, Düzce Belediyesi Spor Akademisi ve Düzcespor’la ilgili bir basın toplantısı düzenledi.

   Başkan Özlü basın toplantısında şöyle konuştu;

   “Şehrimizin güzide spor kulübü Düzcespor’un bu sezondaki başarı ve performansından bir Düzceli olarak büyük mutluluk duyuyorum.  Gösterdikleri performans ve başarılarından dolayı başta kulüp başkanı Sayın Gökhan Kapoğlu ve onun değerli çalışma arkadaşları olmak üzere, kulübümüze gönül veren, destek olan tüm taraftarlarımıza teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

“TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLDU”

   Bir şehrin eşrafının ve taraftarlarının şehrinin kulübüne içtenlikle sahip çıkması halinde nasıl büyük bir başarı elde edilebileceğini göstermesi bakımından Düzcespor Türkiye’ye örnek olmuştur. Baştan beri istediğim ve ifade etmeye çalıştığım işte tam da budur. Doğru olan da budur.

“SPOR ŞEHRİ DÜZCE OLMA YOLUNDA İLK ÖNEMLİ ADIMI ATTIK”

   Düzce Belediyesi olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Gençlik ve Spor Müdürlüğümüz ile birlikte geçen yıl Düzce Belediyesi Spor Akademisini kurduk.  Spor Akademisi ile Düzce Belediyesi ile Milli Eğitim, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü imkanlarını bir araya getirmeyi ve bir sinerji oluşturmayı hedefledik. Geçen yıl 5000 gencimize ulaştık. Yaz Okulu açtık. Spor Şehri Düzce olma yolunda ilk önemli adımı attık. Halen 6 ana branşta çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Belediye gelirlerimizin binde 12 ye kadarını SPOR AKADEMİSİ yapılanmamız kapsamında spor şehri Düzce için kullanmayı öngörüyoruz. Spor akademisi,  spora meraklı binlerce Düzceli gence imkân sağlayarak, onları mutlu edecek.

“SPOR AKADEMİSİ YAPILANMASI DÜZCESPOR’A KALICI BİR DESTEKTİR”

   Spor Akademisi yapılanması Düzcespor’a kalıcı bir destektir.  Zira Spor Akademisi Düzcespor’un altyapı sorunlarının çözümüne kalıcı katkı sunacak. Ayrıca Spor Akademisi yapılanması ile amatör spor kulüplerimizde oynayan Düzceli gençlerden Düzcespor’a ve başka profesyonel Spor Kulüplerine oyuncu yetiştireceğiz. Bu yöntemle Düzcespor Yönetiminin oyuncu transfer maliyetleri düşecek.  Kulüp Yönetimi uzun dönemde çok rahatlayacak. Ayrıca Düzce’den profesyonel oyuncu gençler yetişecek.

“TÜRKİYE’DE BİR İLK”

   Spor Akademisi yapılanmamız Türkiye’ de bir ilktir. Türkiye ye örnek bir oluşumdur. Düzce Belediyesi’nin Düzcespor’a en büyük kalıcı desteğidir. Spor Akademisi yapılanmamız, Düzcespor’a, Düzce Amatör Spor Kulüplerine ve Düzceli gençlerimize hayırlı olsun.

“DÜZCESPOR’A DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

   Başarılarından gurur duyduğumuz Düzcespor’u istikrarlı bir biçimde yarınlara taşımak hepimizin görevidir. Düzce Belediyemiz, her koşulda Düzcespor’un yanında olmaya, kulübümüze destek vermeye devam edecektir.”

BAYRAK ASILDI


   Basın açıklamasının ardından Belediye binasının ön cephesine, Düzcespor ambleminin olduğu ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü imzalı “İnanmış bir takım, kenetlenmiş bir şehir, her şeyi başarabilir” yazılı bir bayrak asıldı. Başkan Özlü ve basın mensupları bayrağın önünde fotoğraf çektirdi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.