Kıroğlu'nun eşinden Birol Şahin'e yanıt!

Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin'in, olimpiyatlara hazırlanan sporcu Sabri Kıroğlu'na ilişkin "Sabri Kıroğlu'na şampiyon olmadan önce sahip çıkmayan Düzce Belediyesi, şampiyon olduktan sonra harekete geçiyor" sözlerine bir yanıt da Kıroğlu'nun eşi Öznür Kıroğlu'ndan geldi.

Kıroğlu'nun eşinden Birol Şahin'e yanıt!
30.04.2022 - 16:06
Güncelleme 30.04.2022 - 16:07
Haber Merkezi
1

   Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, olimpiyatlara hazırlanan sporcu Sabri Kıroğlu'na ilişkin "Kaynaşlı Belediyesi karate hocası Sabri Kıroğlu, katada dünya şampiyonu olunca Düzce Belediyesi'nin dikkatini çekmiş olacak ki onu transfer etmek için yüksek rakamlar teklif etmiş. Sabri Kıroğlu'na şampiyon olmadan önce sahip çıkmayan Düzce Belediyesi, şampiyon olduktan sonra harekete geçiyor" demişti.

   Şahin'in iddialarına yanıt veren Düzce Belediyesi ise sporcunun hiçbir zaman Kaynaşlı Belediyesi Spor Kulübü'nde görev yapmadığını belirtmişti.

   Konuyla ilgili sessizliğini bozan isim olimpiyatlara hazırlanan sporcu Sabri Kıroğlu'nun kendisi gibi sporcu olan eşi Öznur Kıroğlu oldu.

Kıroğlu: Hayallerimizin bazı siyasi emeller yüzünden yıkılmasına müsaade etmeyeceğiz

   Kıroğlu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: 

   "Son günlerde Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin’in yaptığı açıklama hem eşimi hem beni hem de spor camiamızı derinden üzmüştür. Bazı konulara açıklık getirmek gerektiğini şu anda ülkemizi temsil etmek için Brezilya’da olan eşim adına bana düştüğüne inanıyorum. 

   Eşim Sabri Kıroğlu, uzun yıllardır canla başla çalıştığı Karate sporunda sadece ilimizi değil ülkemizi de başarı ile temsil etmektedir. Eşim İstanbul Sanat ve Spor Kulübünden Çerkezköy Spor Kulübüne transferi aşamasında Düzce Belediyesi Spor Akademisi Düzceli olan eşime sahip çıkıp bonservisini alarak transfer etti. Düzceli bir sporcuya destek olmaları çok önemli bir iştir. Eşim kendi ili adına yarışmak için diğer illerin transfer tekliflerini geri çevirdiğinin de bilinmesini isterim. 

   Şu anda İşitme Engelliler Yaz Olimpiyatlarında Türkiye’yi temsil etmek için Brezilya’da olan eşim Sabri Kıroğlu’nun moralinin düşmemesi ve başarısının engellenmemesi için hem Spor Akademisi yetkilileri hem de ailesi olarak bizler elimizden geleni yapıyoruz. Sporcunun siyasi çıkarlara alet edilmesinin doğru bir yaklaşım olmadığını biliyor ve bu yaklaşımın sporcuya, ilimize ve ülke puanına zarar vereceğine inanıyorum. Spora ve sporcuya saygı duyulduğunda başarının geleceğini herkes bilmelidir. 

   Son olarak eşim Sabri Kıroğlu Düzce Belediyesi Spor Akademisi sporcusu-antrenörüdür ve hayallerimizin bazı siyasi emeller yüzünden yıkılmasına müsaade etmeyeceğiz."

Leblebici: Kıroğlu'nun sözlerinin ciddiye alınmasını umuyoruz

   Kıroğlu'nun açıklamasını paylaşan Düzce Belediyesi Spor Akademisi Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Leblebici ise şu ifadeleri kullandı:

   "Düzce Belediyesi bünyesinde geçtiğimiz yıl kurulan Spor Akademisi olarak Düzce’mizdeki yetenekli çocukları ve gençleri keşfederek ilimizin spor şehri olması yolunda adım atıyoruz. Bu çerçevede Düzceli sporcularımıza da her zaman sahip çıkıyor, onların yanına yenilerini eklemek için de Spor Akademisi olarak büyük gayret gösteriyoruz. 

   Şu anda Brezilya’da bir sporcu için başarının zirvesi olan Olimpiyatlarda Karate branşında ülkemizi ve ilimizi temsil eden Sabri Kıroğlu üzerinden yürütülen gereksiz ve mesnetsiz iddialar, Düzce Belediyesi Spor Akademisi sporcumuza ve değerli ailesine zarar vermektedir. Kendisi gibi sporcu olan eşin Öznur Kıroğlu da bu durumdan rahatsız olduğunu ve ülkemizi temsil etmek için Olimpiyatlarda olan eşinin spekülasyonları duymaması için elinden geldiğini yaptığını tarafımıza bildirmektedir. 

   Düzce’nin ilçesi Kaynaşlı’dan olan Sporcumuz Sabri Kıroğlu’nu Dünya Şampiyonu başarısından dolayı belediye önünde karşılamak çok doğal bir davranıştır. Ancak bu karşılamadan dolayı sporcu üzerinde kendilerinde hak olduğunu iddia eden Kaynaşlı Belediye Başkanının bu mesnetsiz ve sporcu ile ailesini düşünmeyen tavırlarını şiddetle kınadığımızın altını çiziyor, Spor Akademisi sporcumuz Sabri Kıroğlu’nun eşi Öznur Kıroğlu’nun tarafımıza gönderdiği metni olduğu gibi paylaşıyoruz.

   Kendisi gibi sporcu olan Öznur Kıroğlu’nun sözlerinin ciddiye alınmasını umuyoruz. Sporcumuz Sabri Kıroğlu’nun olimpiyat şampiyonu olması tüm ilçe, belde ve Düzceli hemşerilerimizle kutlamak istiyoruz. Sabri’nin başarısı Düzce’nin başarısıdır."