Keşir'den Nazlıaka'ya aile ve gençlik fonu yanıtı

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı, Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, CHP Kadın Hakları ve Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka’ya cevap verdi.

Keşir'den Nazlıaka'ya aile ve gençlik fonu yanıtı
18.11.2023 - 14:20
Haber Merkezi

   AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı, Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, CHP Kadın Hakları ve Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka’nın TBMM’de görüşmeleri devam eden Aile ve Gençlik Fonu hakkında yapmış olduğu, "Ak Parti gençlerin, kadınların sorunlarını anlamamış. Bir kere onların sorunlarına bütüncül yaklaşmak yerine, sadece bir yaraya pansuman yapmaya çalışıyor. Gençlerin tek sorunu aile kuramamakmış gibi yaklaşıyor" açıklamasına cevap verdi. 

   Keşir, 21 yıldır AK Parti hükümetleri tarafından gençler ve kadınlar üzerine yapılan icraatları söyleyerek,  “Kadınların ve gençlerin aklıyla alay mı ediyorsunuz? Eğitimde fırsat eşitliğini siz bilir miydiniz? Kız çocukları okul kapılarında beklerken neredeydiniz? İkna odalarının mimarını siz milletvekili listesine koymadınız mı? Kadınlara Meclis kürsüsünden had bildirilirken siz nerede duruyordunuz?

   Gençlik ve kadın politikaları hiç bir ideolojinin aparatı değildir.

   Ayrıca bilmezden geldiğiniz bazı gerçekleri sabırla anlatayım...

   1-Kız çocukları AK Parti ile eğitimde tam fırsat eşitliğine kavuştuğu için bugün üniversitelerde kız-erkek öğrenci oranı hemen hemen eşittir. (Kız öğrenci %49,2)
   2-Anayasanın "kadın erkek eşit haklara sahiptir " ilkesi AK Parti iktidarında geldi... (2004)
   3- Medeni Kanundaki "eşler arası eşitlik" ilkesini de biz kanunlaştırdık.
   4- TCK kapsamında "kadına karşı şiddeti" suç olarak biz tanımladık. Cinsel saldırı ve cinsel istismar suçunu da biz tanımladık. (2005)
   4-"Eşit işe eşit ücreti" biz yasalaştırdık. (2003)" dedi. 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.