İNCE, DÜZCE'YE ŞÖYLE BİR UĞRADI

Cumhurbaşkanı Adaylarından Muharrem İnce, Düzce'de esnaf ziyareti yaptı.

28.04.2023 - 14:37
Haber Merkezi

   Cumhurbaşkanı Adaylarından olan Muharrem İnce, Düzce'ye geldi. İnce, Düzce'de Esnaf ziyaretleri yaptı. Cumhurbaşkanı Adaylarından Muharrem İnce Basın açıklaması yaptı.

   İnce, açıklamasında şunları söyledi; "Evet değerli arkadaşlar iki hafta sonra seçim var. Demokrasilerde seçim günü, şölen günüdür. Düğün günüdür, bayram günüdür. Yani seçime siyasi darbe demek falan demokrasi ruhuyla oturmaz, uyuşmaz. Bunlar doğru şeyler değil. Devletin uçakları, devletin araçları, hazine parası, bütün imkanlarla yarışacaksın. Sonra seçimi küçümseyeceksin egemenlik hakkının kullanılmasıdır seçim. Milletin özgür iradesidir. Biz bir otobüs, bir telefonla kampanya yapıyoruz. Yolda gelirken tekrar bir arıza yaptı otobüs. Biraz sonra gelecek. Iki bin altı model arabayla. Hazine yardımı yok. Belediye imkanları yok bir kesim hazineden besleniyor. Bir kesim belediyelerden besleniyor. Biz bir üçüncü yol olarak buradayız."

    "Erdoğan gitmelidir" diyen Muharrem İnce konuşmasına şöyle devam etti; "Neden gitmelidir? Yirmi bir yılda Erdoğan hiçbir sorunu çözemedi. Işsizlik aynen duruyorum. Artarak, katlanmış. Enflasyon orada hayat pahalılığı öyle. Hatta Erdoğan'dan önce sığınmacı sorunumuz yoktu. Onunla birlikte bir de sığınmacı sorunumuz var. O bu işleri yürütemedi. Yapamadı. Yorgun, kibirli. Artık gitmeli. Fakat o gitsin derken de Erdoğan'ın eskileriyle Kılıçdaroğlu mu çözecek? Yani yirmi bir senenin on yedi on sekiz senesinde Babacan var zaten, Davutoğlu var zaten. Erdoğan'ın la olmaz. Erdoğan'ın eskileriyle de olmaz. Yani biz bir üçüncü yol sunuyoruz millete. Diyoruz ki ne cumhur ne millet, tek yol memleket diyoruz." 

   Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce; "CHP listelerine yetmiş yedi kişiyi yerleştirmişler. Devalı, saadetli, gelecekli. Yazık CHP'lilere yazık. Sonra açıklama yapıyor Davutoğlu. Doksan yaşındaki halamı bile ikna edemedim diyor. CHP'ye oy vermesi için. Babacan, açıklama yapıyor. Tabanımızı ikna edemiyoruz diyor. Ya sen daha halanı ikna edememişsin demek ki senin işin bitmiş. Hiçbir işe yaramıyorsun demektir. Onlar bu işin doğrusu CHP, İYİ Parti ve Memleket Partisi birlikte bir ittifak kurmalarıydı. Bu olmadı. Biz tek başımıza bu millete bir seçenek üretiyoruz. Diyoruz ki; Ne sağdan ne soldan. Atatürk'ün yolundan. Ve Memleket Partisi olarak çok ciddi bir oy alacağımızı görüyoruz. Yani bugün burada on beş tane gençle konuştum. Ilk kez oy kullanacak. On beş de on beş memleket partisi. Bugün gördüğüm kişiler. Yani gençlere güveniyorum. Gençlerle birlikte biz bu ülkede bir büyük değişimin önünü açacağız. Bu ülkeyi uçurumun kenarından çekip alacağız. Buna inanıyorum, gerisi boştur" dedi.

   Muharrem İnce, Basın açıklamasını sonlandırırken son olarak şunları söyledi; "Milletin huzura ihtiyacı var. Gülmeye ihtiyacı var. Milletin refaha ihtiyacı var. Kirasını ödeyemiyor, et alamıyor. Süt içiremiyor çocuklarına. Şimdi işte bir ithalat getirdiler. Kıymanın fiyatını düşürecekler şimdi. Ama bu da üreticiyi batıracak. Besiciyi batıracak. Ithalat sopasıyla üreticiyi terbiye etmeye kalkarsanız Kurban Bayramı'ndan sonra eti vitrinde bile göremeyiz. Hepinize teşekkür ederim."

   Basın açıklaması bittikten sonra, Muharrem İnce Cuma Namazını kılmak için Büyük Cami'ye gitti.

 

 

 

Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.