Aktaş'tan Bartın'da hayatını kaybeden işçilere baş sağlığı mesajı

Türkiye Değişim Partisi Düzce İl Başkanı Sezgin Aktaş, Bartın’ın Amasra ilçesinde maden ocağında meydana gelen patlama sonrası geçmiş olsun mesajı yayınlarken, hayatını kaybeden işçilere baş sağlığı diledi.

Aktaş'tan Bartın'da hayatını kaybeden işçilere baş sağlığı mesajı
15.10.2022 - 00:16
Haber Merkezi

   Bartın'ın Amasra ilçesinde bulunan Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra Müessese Müdürlüğü'ne bağlı maden ocağında grizu patlaması meydana geldi. Patlama sonrası olay yerine Bartın ve çevre illerden çok sayıda arama kurtarma, sağlık ve itfaiye ekibi sevk edildi.

   Patlama sonrası yaşananları yakından takip eden Türkiye Değişim Partisi Düzce İl Başkanı Sezgin Aktaş, “Patlama olduğu andan itibaren gelişmeleri yakından takip ettik. Ülkemizi paniğe sevk etmemek, kesin bilgiler almadan bir açıklama yapmaktan kaçındık. Ancak Sağlık Bakanımız sayın Fahrettin Koca’nın sosyal medya paylaşımında 2 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini, 20 vatandaşımızın ise yaralı olduğunu üzülerek öğrendik. Ayrıca halen yer altında kurtarılmayı bekleyen madencilerimiz olduğunu biliyoruz. Eminim ki devletimiz bütün tedbirleri almış ve gerekli müdahaleleri yapacaktır. Bu üzüntülü günümüzde bir eleştiri yapmak istememekle birlikte ilerleyen günlerde geçtiğimiz senelerde de yaşanan ve onlarca madencimizin hayatını kaybettiği grizu patlamalarına değineceğimi bildirmek isterim. Bu çerçevede bu süreçte sükûnetimizi korumanın ve devletimizin yanında olmak gerektiği taraftarıyım. Özetle Bartın'ın Amasra ilçesindeki maden ocağında yaşanan patlama sonucu mahsur kalan madencilerimizin sağ salim kurtarılmasını temenni ediyor, Bartın halkına ve madenci yakınlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor. Hayatını kaybeden madencilerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” dedi. 

Aktaş’tan Faruk Özlü’ye teşekkür

   Başkan Aktaş ayrıca, patlama haberinin ardından Düzce Gençlik Günleri kapsamında sahne alacak olan Ekin Uzunlar konserini iptal eden Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’ye teşekkür ederek “Bu acılı günümüzde konser etkinliğini iptal eden Belediye Başkanımız Faruk Özlü’ye bu ince davranışından dolayı teşekkürü bir borç bilirim” şeklinde konuştu.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.