Kefeli'den itfaiyecilerle ilgili iddia

İyi Parti Düzce Belediye Meclis Üyesi Erdoğan Kefeli, Düzce Belediyesi'nin tecrübeli itfaiyecileri, mesai ücretlerinin yüksek olması nedeniyle farklı müdürlüklere naklettiğini iddia etti.

Kefeli'den itfaiyecilerle ilgili iddia
29.08.2022 - 16:56
Haber Merkezi

   İyi Parti Düzce Belediye Meclis Üyesi Erdoğan Kefeli, bir açıklama yaparak, tecrübeli itfaiyecilerin mesai ücretlerinin yüksek olması nedeniyle farklı müdürlüklere atandığını iddia etti.

   Kefeli, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

   "Düzce Belediyesi gerçekte, mesai ücretleri fazla tutuyor gerekçesi ile ancak resmi nakil yazılarında "hizmet gereği" diyerek İtfaiye Müdürlüğü emrinde uzun yıllardır çalışan, yangın güvenliği, afet bilgisi, su altı, su üstü arama kurtarma eğitimleri ile birlikte, kapalı alanlarda güvenli çalışma, yüksekte çalışma, kimyasal sızıntı eğitimleri almış, yangın, iş ve can güvenliği bilgisi ile donatılmış uzman ve usta itfaiyecileri farklı müdürlüklere göndermeye başlamış.
 
   İlk etapta müdürlükte çalışan itfaiye şoförlerine nakil yazıları tebliğ edildi. İtfaiye erleri içinde 15 eylül tarihinde gönderileceği sözlü olarak kendilerine tebliğ ediliyor.
 
   Sadece mesai ücretleri yüksek olduğu gerekçesi ile farklı müdürlüklere gönderilen uzman ve usta itfaiyecilerin yerine tecrübesiz şirket işçileri alınmaya başladığını üzülerek öğrenmiş bulunuyoruz.
 
   Buradan uyarmak isteriz ki, yarın organizede bir kimyasal yangında, yada otoyolda bir araç yangınında, daha kötüsü büyük bir ev yangınında içerde kalan canlarımızın kurtarılması esnasında itfaiyeden kaynaklı yaşanacak olan felaketlerin sorumlusu, bugün oraya aldığınız tecrübesiz itfaiyeciler değil.

   Bu uzman itfaiyecileri, sadece fazla mesai ücreti alıyorlar diyerek farklı müdürlüklere gönderilmesine müsaade eden başta Belediye Başkanı Sayın Dr. Faruk Özlü olmak üzere ilgili müdürlerdir.

   Ülkedeki genel idari deformasyon ve kurumların liyakat sahibi olmayan insanlar tarafından istihdam ası altında doldurulması hstahanelermizi doktorsuz, okullarımızı öğretmensiz, kurumlarımızı tecrübesiz insanlar ile dolu hale getirmiştir. Aynı kaderi Düzce'de itfaiye gibi hayati bir kurumda yaşamak istemiyoruz. Düzcelinin canı kime emansetse doğru yapılması gereken emaneti hak ettiği gibi korumak ve kollamaktır. 

   Bu nedenle Düzce Belediyesinin bu yanlıştan acilen dönmesini kamuoyu adına talep ettiğimizi bildiririz."

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.