Gelecek Partisi heyeti Düzce'de: "6'lı masa adayının seçileceğinden adım gibi eminim"

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün, Gelecek Partisi Genel Başkan Danışmanı ve Düzce Koordinatörü Cemal Eğin Düzce'ye gelerek bir basın toplantısı yaptı. Heyet açıklamanın ardında, Gelecek Partisi Düzce İl Başkanı Vildan Tokaliç'in eşliğinde vatandaşlarla buluştu.

Gelecek Partisi heyeti Düzce'de: "6'lı masa adayının seçileceğinden adım gibi eminim"
25.08.2022 - 16:32
Güncelleme 25.08.2022 - 16:33
Haber Merkezi


   Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün, Gelecek Partisi Genel Başkan Danışmanı ve Düzce Koordinatörü Cemal Eğin, Gelecek Partisi Teşkilat Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Bozok Düzce'yi ziyaret etti.

   Gelecek Partisi Düzce İl Başkanı Vildan Tokaliç'in eşliğinde gerçekleşen ziyarette kahvaltılı basın toplantısı gerçekleştirildi. Heyet, toplantının ardından vatandaşlarla görüşerek sorunları dinledi. 

   Basın açıklamasında ilk olarak söz alan Düzce Koordinatörü Cemal Eğin, "10 gün önce Düzce'ye il koordinatörü olarak atandım. Düzce'ye görevim nedeniyle daha sık geleceğim" dedi.

   Ardından açıklamalarda bulunan Genel Başkan Yardımcısı ve Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün, "Bu sene Düzce'ye ikinci gelişim. Bu, seçimden önceki son yaz. Gelecek Partisi olarak bu yazı vatandaşlarımızı dinleyerek geçiriyoruz. Memleketimizin bütün şehirlerini geziyoruz. Vatandaşla aynı dertleri, sıkıntıları, üzüntüleri beraber yaşıyoruz. Önümüzdeki seçimin önemini vurguluyoruz. Ekonomik anlamda vatandaşa bir şey dememize kalmadan, vatandaş bize sıkıntılarını anlatıyor. Hiç kimseye benzin fiyatlarından, zamlardan, enflasyondan bahsetmeye gerek yoktur. Çünkü her markete giren insan bunu yaşıyor, bizzat görüyor. Bizler de umut olmak için önümüzdeki döneme hazırlıklarımızı yapıyoruz. Tarımda, ekonomide, tıkanan bir sistemde neler yapacağımızı anlatıyoruz. 

"Seçim sürecine en hazır partiyiz"

   Üstün, seçim sürecine de değinerek "Vatandaşla istişare ediyoruz. Onların eleştirilerini ve önerilerini not alıyoruz. Rapor haline getiriyoruz. Gelecek Partisi yüzde 49'luk oyla ülkeyi en son yönetmiş bir başbakanın partisi olarak bütün ekibiyle beraber önümüzdeki sürece en hazır olan parti" ifadelerini kullandı.  

"Yanlışları eleştirdiğimiz için Ak Parti'den ayrıldık"

   Ak Parti'den ayrılma nedenlerinin yanlışları eleştirmek olduğunu söyleyen Üstün, "Bir sürü eleştirilecek ve eleştirmemiz gereken yerler vardır. Ama ben şunu söyleyeyim. Biz muhalefet partisiyiz şu anda. Memlekette yanlış giden her işe üzülürüz. İktidarın yanlış yaptığı her işe üzülürüz. Sevinecek halimiz yok. Çünkü bizlerin önceliği milletimizin huzuru ve devletimizin güçlü olmasıdır. Yanlışları eleştirdiğimiz için Ak Parti'den ayrıldık. 2015-2016 yılında ülkenin ekonomik olarak veya hukuk anlamında buralara geleceğini ikaz ettiğimiz için ayrılmak durumunda kaldık. 

   Şimdi de o dönem yapamadığımız şeyleri ve yaptırılmayan şeyleri, temiz siyaseti, siyasetin şeffaflaşmasını, yolsuzluklarla mücadeleyi, yasaklarla mücadeleyi yapmak için önümüzdeki dönem hazırlıklarımızı yapıyoruz. Milletimiz bir sürü sıkıntıya rağmen ümitli olmalı. Ekonomik sıkıntılar olur, enflasyon olur, faizle ilgili sıkıntılar olur. Ama ümitlerini kaybetmemeleri lazım" şeklinde konuştu.

"Bazı partiler bir araya gelmek durumunda kalıyor"

   Üstün, 6'lı masaya gönderme yaparak, sistemin bazı partileri bir araya gelmek durumunda bıraktığını söyledi ve şu ifadeleri kullandı "50+1'lik sistem nedeniyle bazı partiler bir araya gelmek durumunda kalıyor. Herkes aynı şeyleri düşünmüyor. Farklı düşüncelerimiz oluyor. Siyasette de çok farklı düşüncelerimiz oluyor. Ama birbirimizi anlamak zorunda olduğumuz bir döneme giriyoruz. Öncelikli işimiz, toplumun tamamının hassasiyetlerini, sıkıntılarını bilerek, ona göre el birliği yapmak. Toplumumuzun siyasetçiden neler beklediğini iyi gözlememiz lazım."

"Farklı kesimlerden farklı tepkiler geliyor"

   Üstün, açıklamasının devamında şunları söyledi:

   "Farklı kesimlerden farklı tepkiler geliyor. Maalesef toplumda siyaset o kadar ayrıştı ki herkes birbirini hainlikle suçluyor. Böyle bir dönem yaşıyoruz. Birisi çıktı İmam Hatiplilerle ilgili laf etti. Bunlar toplumu ayrıştıran şeyler. Hep beraber kınamamız lazım. 

   Anadoluda gittiğimiz yerlerde insanlar bize geçim sıkıntısını anlatıyor. Biz de yaşadığımız için görüyoruz. Öğrencilerin kayıt döneminde velilerin neler çektiğini görüyoruz. Ailelerin çocukları için barınma konusunda sıkıntı çektiğini görüyoruz. Aldıkları ücretle nasıl çocuklarını okutacaklar? Şu anki güvensizlik ortamında bunların aşılma ihtimali yoktur. Eğer kurumların açıklamalarına güven kalmadıysa, yatırımcılar ona göre pozisyon alamazlar. Biz toplum olarak enflasyonu yüzde 150'lerde yaşıyorsak ve TÜİK de enflasyonu yüzde 80 açıklıyorsa, biz kendi yaşadığımız enflasyonu hissederiz." 

"6'lı masayı bir araya getiren imza altına aldığımız maddelerdir"

   "Eğer bankalar karlarını sekiz kat, on kat arttırmışsa, bankalar Merkez Bankası'nda yüzde 13 faizle aldığı parayı vatandaşa yüzde 30-35 faizle satıyorsa bu arada en fazla tefeciler ve bankalar kazanır. Bunları düzeltmenin tek yolu liyakatli bir ekibin oluşmasıdır. 6'lı masada her partinin farklı görüşleri olmasına rağmen, imza altına aldığımız maddelerdir partileri bağlayan. 

   Bugün geldiğimiz noktada bu sistemin işlemediğini, ne kurumların ne bürokrasinin işlediğini, ne valinin artık normal vali olduğunu ne kaymakamın normal kaymakam olduğunu... Yani 100 yıl önce eleştirdiğimiz şeyleri yaşar olduk. Toplumun şu anda 25 milyonu icralık. Ülkenin Hazine Maliye Bakanı "1 milyon yardımı 4 milyona çıkardık" diye övünüyor. Kaymakamı, valisi, hepsi devletin olmaktan çıktı iktidarın valisi, kaymakamı oldu. İnsanlar birbirine selam vermeye korkar oldu. Herkes her şeyle suçlanmaktan korkar oldu." 

"6'lı masa adayının seçileceğinden adım gibi eminim"

   "2023 seçimlerinde 6'lı masa adayının cumhurbaşkanı seçileceğinden adım gibi eminim. Bütün memleketi geziyoruz. Herkese kucak açtığı zaman, hiç kimseyi ötekileştirmediği zaman, ben o güven ortamında 6 ay içinde memleketin bir çok meselesinin hallolacağına inanıyorum." 

 

 

 

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.