ER'DEN FIRINCILARA TEŞEKKÜR, ÖZLÜ'YE ELEŞTİRİ..

İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, halk ekmek projesini değerlendirerek, “En fakir’ %10’luk kesime günde 5000 bin ekmek maliyetini karşılayacak 30 adet baba yiğit bulmak zor değildir. Günü kurtarmaktan ziyade kalıcı, sürdürülebilir ve kamuoyunun beklentilerini karşılayacak nitelikte bir çalışmayla halkın karşısına çıkmalısınız” dedi.

ER'DEN FIRINCILARA TEŞEKKÜR, ÖZLÜ'YE ELEŞTİRİ..
23.08.2022 - 14:28
Haber Merkezi

   İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün açıkladığı halk ekmek projesini değerlendirdi. 

   Er, “Halk Ekmek projesi dünkü açıklama göz önüne alındığında tam bir hayal kırıklığı olmuş, kamuoyunun taleplerini karşılayamamıştır. Düzce Belediye Başkanı Sayın Dr. Faruk Özlü basına açık olarak gerçekleştirdiği toplantı ile uygulamaya koyacağı Halk Ekmek projesini Düzce Kamuoyu ile paylaşmıştır.  Süreç boyunca yakinen takip ettiğimiz konuda ekmek üreticilerimize ve Fırıncılar Odasına ağırlaşan mali şartlara rağmen göstermiş olduğu fedakâr ve yapıcı tutum için teşekkür ediyoruz. 2 yıla yakın süredir başta Düzce İYİ Parti Teşkilatlarınca gündeme taşınan ve Düzce Belediyesinin de nihai noktada 7 Ay önce ilk olarak Meclisten yetki alarak kamuoyuna Sayın Özlü tarafından söz verilen ‘Halk Ekmek’ projesi dünkü açıklama göz önüne alındığında tam bir hayal kırıklığı olmuş, kamuoyunun taleplerini karşılayamamıştır” dedi.

   5000 bin ekmek için yüksek beklenti yaratmaya gerek olmadığını belirten Er, “Sayın Başkan, açıklamanızda ilk etapta 5000 ekmek verileceğinden bahsetmiştiniz. Basit bir hesap ile günde 5000 ekmek 3 liradan 15 bin TL etmektedir. Böylesi bir rakam ve üretim adedi için, Düzce ölçeğinde bir şehir için, ilk olarak 7 ay önce ve sonrasında yakın zamanda Belediye Meclisinden yetkiler alıp projeler üretmeye, billboardlar yayınlamaya, büfeler yapıp Düzcelide yüksek beklenti yapmaya ve hatta algıyı yönetip yine somut ve verimli çözümlerden ziyade ‘algıyı yönetmeyi’ tercih etmeye ne gerek vardı” dedi.

   5 bin ekmeğin maliyetini karşılayacak Düzceli 30 kişinin rahatça bulunabileceğini belirten Er, “Günlük 15 bin TL ile 5000 Ekmeği sizin basında yayınlanan tabirinizle ‘ en fakir’ %10’luk hemşehrilerimize ekmek verecek her ay 30 Düzceli babayiğit vardır. Mesela bir günün ekmek maliyetini  kendinize yazın ikinci günün maliyetini de şahsıma verin ben karşılayayım. Böylece işi çözelim. Bu hali ile bu kadar basit çözülecek bir iş için bu kadar beklenti yaratmak sizin kariyerinizde bir Belediye Başkanı ile nasıl örtüşmektedir ve siz böyle bir çözüme nasıl tamam dediniz inanın anlamakta güçlük çekiyorum” dedi.

   Sürdürülebilir bir proje yapılması gerektiğini belirten Er, “Resmen dağ fare doğurmuştur Sayın Başkan. Lütfen Düzcelilerin aklına ve irfanına daha fazla dikkat ediniz. Sizden ricamız öncelikle Halk Ekmek konusunda Düzcelilere daha net, detaylı ve anlaşılabilir bir açıklama yapmanız ardından da algı yönetimini bir tarafa bırakıp günü kurtarmaktan ziyade kalıcı, sürdürülebilir ve kamuoyunun beklentilerini karşılayacak nitelikte yeni bir çalışma ile kamuoyunun karsısına çıkmanızdır. Bu hali ile basına yansıttığınız gibi ‘ Sözünüzü Tutmuş’ olduğunuzu düşünmüyorsunuzdur umarım. Çünkü bu yapılan ‘söz tutmak değil’ ancak günü kurtarmak ve algıyı yönetmektir” ifadelerini kullandı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.