Er, Krempark'ın yanındaki alan için konuştu: Satılmasın, işletilsin

İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Krempark yanındaki İl Özel İdaresine ait 4 bin metrekarelik alanın satışa çıkarılmak yerine, kat karşılığı yerli bir müteahhide verilerek sürekli bir gelir elde edilmesinin daha doğru olduğunu belirtti.

Er, Krempark'ın yanındaki alan için konuştu: Satılmasın, işletilsin
16.08.2022 - 13:55
Haber Merkezi

   İl Özel İdaresi’nin Krempark yanındaki 4 bin metrekarelik alanı ile ilgili İl Genel Meclisinin Ağustos Ayında aldığı karar onay için Valilik makamında. 

   Düzce Valiliği'nin akıbetine karar vereceği Düzce’nin merkezindeki arazi ile ilgili İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, satılması yerine işletilmesi gerektiğini belirtti. 

   Er, “Düzce’nin belki de en değerli alanı  olan Kültür Mahallesi Krempark arkasında İl Özel İdaresi’ne ait yaklaşık 4 .000 metre kare arazinin akıbeti, hem şehrimizin bu günü  hem de geleceğimiz adına çok büyük önem arz etmektedir. Düzce’nin köylerine yol, su veya alt yapı gibi hizmetler için ilgili arazinin değerlendirmesi bizce de son derece yerinde olacaktır. Lakin bu değerlendirme Düzce için en doğru ve en karlı şekilde olmalıdır” dedi.

   Sürekli ve kalıcı bir gelir modeli oluşturulmasının daha sağlıklı olduğuna inandıklarını belirten Er, “İYİ Parti Düzce Teşkilatları olarak önerimiz ilgili alanın tek kalemde satılıp bir seferlik ve sınırlı gelir elde edilmesinden ziyade, il özel idaresince bizzat veya kat karşılığı şekli ile yerli bir inşaat firmasına inşaat yaptırılması; böylece çok daha fazla ve kalıcı bir gelirin Düzce’ye ve Düzcelilere kazandırılmasıdır” dedi.

   Düzce Valisi Cevdet Atay’ın alan için Düzcelilerin çıkarları doğrultusunda doğru kararı vereceğine inandığını belirten Er, “Şehrimizin kaynaklarının kısa vadeli ranta kurban gitmesine gönlümüz razı değildir. . Sayın Valimizin de aynı kanaatte olduğunu umuyor, tüyü bitmemiş yetimin hakkını koruyacağınıza inanıyoruz.  İl Genel Meclisinin Ağustos Ayına ait arazi ile ilgili  kararı onay için Valilik makamındadır. En uygun ve en doğru kararı vermenizi diliyor şehrimiz adına konunun takipçisi olacağımızı Düzce kamuoyunun bilgisine sunuyoruz” dedi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.