Standart Profil işçilerine Vatan Partisi'nden destek

Grev kararı alan Standart Profil emekçilerine destek için fabrika önüne giden Sönmez; "Artık bu ülkenin üretenleri işçisi, çiftçisi iktidara gelmeli” dedi.

Standart Profil işçilerine Vatan Partisi'nden destek
8.08.2022 - 11:40
Güncelleme 8.08.2022 - 11:41
Haber Merkezi

   Petrol-İş sendikasına bağlı, üç vardiyada çalışan yaklaşık bin işçi, fabrika yönetiminin maaş taleplerini kabul etmemesini gerekçe göstererek grev kararı aldı. Vatan Partisi Düzce İl Yönetimi eylem yapan Standart Profil işçilerine destek olmak için fabrika önüne gitti.

   Fabrika işçileri; "2022 ekonomik şartları bizleri de etkiledi. Asgari ücrete gelen zam bizim  ücretlerle aynı seviyeye geldi. Biz işverenimizden ek ücret talep ediyoruz. Burası ağır sanayi olarak geçiyor. Kimyasalların içindeyiz. Asgari ücretten biraz farkımız olsun istiyoruz. Baştan işveren buna sıcak baktı, daha sonra 2023 yılbaşında toplu sözleşmemiz var onun da adını koyalım dediler. Biz bunu kabul etmedik.

   İşveren işi sürüncemede bırakınca tüm vardiyalar işyerinde kalarak üretimi durdurduk. Bu iş çözülene kadar arkadaşlarla buradayız" şeklinde konuştular. 

   Vatan Partisi Düzce İl Başkanı Fethi Sönmez işçilere yaptığı konuşmada başarı dileklerinde bulunarak "Evet ekonomik kriz var. Patates bile on lirayı geçmiş. Fakat krizin faturası işçiye, emekçiye kesilemez. Bunu kabul etmiyoruz. Siz de kabul etmiyorsunuz. Düzce Halkı da kabul etmez. Artık bir gerçek önümüzde  duruyor.İşçiler emekçiler hep isteyen durumda değil ,yöneten durumda olmalı. Artık bu ülkenin üretenleri işçisi, çiftçisi iktidara gelmeli,söz sahibi olmalı" ifadelerini kullandı. 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.