Cemşit'ten gündeme oturacak duyuru: 2160 Türk vatandaşı mahsur kaldı

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Semih Cemşit gündem olacak bir açıklama yaptı.

Cemşit'ten gündeme oturacak duyuru: 2160 Türk vatandaşı mahsur kaldı
16.06.2022 - 14:37
Haber Merkezi

   Tataristan’da bir şantiyede alacakları ödenmeyip, mahsur kalan vatandaşlarımızın kendini arayarak yaşadıkları mağduriyetleri anlattıklarını söyleyen CHP İl Başkanı Semih Cemşit, konunun hassas olduğunu belirtirken; “Vatandaşlarımız orada aylardır sıkıntı içindeler, yetkililerden bir adım atılmamış durumda, acilen bu mağduriyetin giderilmesi gerekmektedir” dedi.

   Sözlerine devam eden CHP İl Başkanı Cemşit açıklamasında;

   “Rusya’nın en büyük gaz firmalarından birinin Tataristan’daki şantiyesinde çalışmakta olan Türk vatandaşı 2160 kişi, firmanın Türk ortakları ile anlaşmazlığı nedeni ile mağdur edilmekte ve alıkonulmuş durumda olduklarını öğrenmiş bulunmaktayız. Aralarında Düzceli bir hemşerimizin de bulunduğu vatandaşlarımız aylardır maaş alamamakta ve kötü koşullarda anlaşmazlık yüzünden ülkelerine dönüşlerine izin verilmemektedir.

   Şirket sahibine ve yöneticilerine hiçbir şekilde ulaşamayan ve sessiz kalmamaları halinde yerel polis tarafından alıkonulacakları söylenerek tehdit edilen 2160 Türk vatandaşımızın acilen vatanlarına ve onları merakla, korku içinde bekleyen ailelerine kavuşmalarını sağlamamız gerekmektedir. Dış İşleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’nun ivedilikle yaşanan sıkıntının çözülmesi ve vatandaşlarımızın yurtlarına dönmelerini sağlaması için göreve davet ediyoruz” bulundu.