Er'den belediyeye halk ekmek sorusu: Büfeler ne durumda?

İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, son olarak 2021 yılının ekim ayında gündeme getirdiği halk ekmek ile ilgili Düzce Belediyesi’ne bir dizi soru yöneltti.

Er'den belediyeye halk ekmek sorusu: Büfeler ne durumda?
13.06.2022 - 12:34
Haber Merkezi

   İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, aylardır gündemde olan halk ekmekle ilgili açıklama yaparak, “Un, maya, doğalgaz, tuz,su, elektrik ve işçilik gibi bir çok girdi maliyetinde yaşanan artış, ülkemiz genelinde var olan ekonomik belirsizliklerle birleştiğinde ekmek üreticilerini içinden çıkılmaz bir hale sokmuş ve Düzce’de ekmek fiyatları, hem de gramajı düşürülerek, bir kere daha zamlanmıştır. Düzce’de 210 gr olan ekmek 200 gram’a düşürülmüş buna karşın ekmek fiyatları da 3 TL’den 4 TL’ye çıkartılmıştır. İYİ Parti Düzce Teşkilatları olarak, evlerimizin en temel besin maddesi olan ekmek ile alakalı zam sürecini önceden haber vermiş ve çözüm önerilerimizi sunmuş olmamıza rağmen Düzce Belediyesi’nin konu ile alakalı duyarsız tavrı anlaşılır gibi değildir” dedi.

   Halk ekmek konusunda Düzce Belediyesi’nin algının ötesinde bir adım atmadığını söyleyen Er, “Yaklaşık 1 seneyi aşkın süredir devam eden zam furyası paralelinde Ekim 2021 tarihinden itibaren tüm uyarılarımıza, tenkitlerimize ve çözüm önerilerimize karşın Düzce Belediyesi’nin attığı yegane adım  sözde ‘Halk Ekmek Büfeleri’ yapıldı müjdesi ile resimler çektirip Düzceliler ile paylaşmak, yine algı yaratıp gerçekte hiçbir adım atmamak olmuştur. Nisan Ayında Belediye Başkanımız Sayın Dr. Faruk Özlü ve ekibi tarafından basın ile büyük bir başarı algısı ile paylaşılan güzel boyalı hoş mimarili toplamda 10 farklı noktada hayata geçeceği bizzat Sayın Özlü tarafından duyurulan büfeler nerededir? Bu kadar basit bir işi, 10 tane küçük büfenin ucuz ekmek satışını dahi sonuca erdiremeyen Belediye yönetiminin kamuoyu ile paylaştığı ‘büyük’ projelerin başarı ile bitirileceğine Düzcelilerin inanması mı beklenmektedir?” dedi.

Sorulara yanıt istedi

   Belediyenin halk ekmekle ilgili sorulara cevap vermesini isteyen Er, "Boy boy fotoğraflarını açıklamamızda da paylaştığımız büfeleriniz ne durumdadır? Halka ucuz ekmek yedirmek neden bu kadar zordur? Düzce Belediyesi yine neyi yanlış hesap etmiş, projesinin neresi eksik kalmış ve hangi rakamı tutturamamıştır ki 3 aydır halk ekmek büfeleri ucuz ekmek ile ihtiyaç sahiplerini buluşturamamaktadır? Yoksa büfelerin hayata geçmesi için ekmeğin 15 TL olmasını mı beklemektesiniz?

   Düzce Belediyesi yönetimi dendiğinde artık klasik hal alan ‘algı’ oluşturmak, müjdeler vermek ama akabinde hiçbir somut adım atmamanın gerçeği ne yazık ki ‘ ekmek’ kadar önemli ve hayati bir konuda dahi uygulanmaya devam etmektedir

   Yazıktır. Düzce Halkı sizden destek ve çare beklerken fotoğraf kareleri ve bitmek tükenmek bilmeyen müjdeleriniz ile kandırılmayı hak etmemektedir. Sizin sayenizde Düzceliler öğrenmiştir ki siyasetçiler aslında 2’ye değil 3’e ayrılmaktadır.

   1- Çalışanlar
   2- Konuşanlar
   3- Çalışıyor gibi yapıp aslında hiçbir şey yapmayanlar

   Hangi siyasinin nereye ait olduğu ise Düzcelilerin takdiridir" dedi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.