Yılmaz'dan TBMM'de 'orman yangını' konuşması: Girişlere levha asılmalı

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, TBMM Genel Kurulu'nda ormanlık alanların korunması üzerine bir konuşma yaparak "girişlere ve içeride bulunan piknik alanlarına uyarı levhaları asılmalı" dedi.

31.05.2022 - 16:54
Haber Merkezi

   MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, TBMM Genel Kurulu'nda ormanlık alanların korunması üzerine bir konuşma yaptı.

   Yılmaz, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

   "Havaların ısınmasıyla beraber özellikle hafta sonlarında vatandaşlarımızın ormanlık alanlarda piknik yapma, gezi ve kamp faaliyetlerinde yoğunluk yaşanmaktadır. 

   Orman yangınlarının yüzde 95'inin insan kaynaklı çıktığı düşünülürse orman alanlarında piknik yapan vatandaşlarımızın daha dikkatli davranması gerektiği ortadadır. Özellikle piknikçilerin mangal ateşini tam olarak söndürmemeleri, büyüteç işlevi gören cam kırıklarının ve şişelerin doğada bırakılması, çöplerin toplanmaması hem orman yangınlarına sebep olmakta hem de doğayı kirletmektedir. Ormanlık alanların korunması için girişlere ve içeride bulunan piknik alanlarına uyarı levhaları asılmalı, orman işletmelerinin kurduğu foto kapanların sayısı artırılmalı, foto kapanlar ve görevliler marifetiyle çöplerini bırakanlara yangına sebebiyet verecek şekilde davrananlara cezalar verilmelidir."

Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.