CHP'Lİ VEKİLLER BURASIDÜZCE'NİN SORULARINI YANITLADI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Düzce ziyareti öncesinde Düzce’ye gelen CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz ve CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya Burasıdüzce’nin sorularını yanıtladı.

CHP'Lİ VEKİLLER BURASIDÜZCE'NİN SORULARINI YANITLADI
24.05.2022 - 18:40
Güncelleme 24.05.2022 - 18:42
Özel Haber

   CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Düzce ziyareti öncesinde Düzce’ye gelen CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz ve CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, CHP İl Başkanı Semih Cemşit ve Merkez İlçe Başkanı Özcan Dağıstanlı’yla birlikte Burasıdüzce Gazetesi’ni ziyaret etti.

“BU COĞRAFYADA KONUK OLMAKTAN MUTLUYUZ”

   Ziyarette Burasıdüzce’nin sorularını yanıtlayan CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Kılıçdaroğlu’nun ziyaretiyle ilgili şu ifadeleri kullandı:

   “Genel başkanımızı, değerli il başkanımız ve ilçe başkanlarımız Düzce’de konuk etmek istediklerini söylediler. Genel başkanımız da bunu kabul etti. Bir defa dünyadaki gelişmeler nedeniyle ertelenmişti. İnşallah yarın 25 Mayıs’ta olacak.  Bu yeşilin, doğanın, yaylalarıyla meşhur olmuş, Türkiye’nin ilk 500’ünde 7 sanayicisi olan, büyük ova ilan edilerek korumaya alınmış bu coğrafyada konuk olmaktan mutluyuz.

   Düzce’ye gelen genel başkanımızı, Düzce’nin kendine özgü kültürü, nezaketi, zerafetiyle konuk edeceklerini duyurduk. Bu anlamda Düzce’deki basın mensuplarımıza, Ticaret ve Sanayi Odası, Ziraat Odası, Ticaret Borsasına, Organize Sanayi Bölgesi yöneticilerine, DESOB’a, kentte sosyal sorumluluk anlamında öne çıkan, katma değer yaratan tüm gönüllülere, derneklere, vakıflara teşekkür ediyoruz. Onlar bize yaraşır ve yakışır şekilde genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu konuk edeceklerini söylediler.

   Düzcelilere şunu diyoruz. Yarın şehrinize bir misafir gelecek. Bu misafiri ağırlama noktasında, Düzce’de sokakta, markette, STK’larda, kahvelerde gördüğümüz nezaket, zerafet ve incelikle bir ev sahipliği bekliyoruz. Gördüğümüz ilgi için şimdiden Sayın Genel Başkanımız adına Düzcelilere teşekkür ediyoruz.”

“DÜZCE KÜÇÜK BİR TÜRKİYE”

   Önümüzdeki seçimlerde CHP’nin kampanyasında Düzce’nin ayrı bir yer tutacağına ilişkin sözleri de değerlendiren Durmaz, “Düzce küçük bir Türkiye. Sayın genel başkanımızla, il başkanımızın ifade ettiği gibi… Çok önemsiyoruz. Düzce halk tabiriyle 72 milletin bir arada, barışçıl, kardeşçe yaşadığı kıymetli bir kent. Buradaki istatistikler bir Türkiye örneğini yansıtıyor. O anlamda Düzce’ye daha çok önem verip, eksiklerimizi giderip, insanların taleplerini birinci ağızdan alıp bir yol haritası oluşturma anlamında da bu seyahati çok önemli buluyorum” şeklinde konuştu.

“6 GENEL BAŞKANIN ORTAK MİTİNGLERİ DE OLACAK”

   Durmaz, gelecekte yapılan mitinglere ilişkin de ipuçları verdi:

   “İlk miting Bursa’da olacakken, İstanbul İl Başkanımıza yapılan talimatlı yargının ya da iktidarı yargıya yıkanların davranışlarına bir tepki anlamında İstanbul’da yapıldı. Bu planlama olduğu zaman yapılacak. Seçim iklimine girildiği zaman, “söz konusu bu ülkenin geleceğiyse gerisi teferruattır” diyen 6 genel başkanın ortak mitingleri de olacak. Ayrı ayrı yapılanlar olacak. Ama şu anda henüz öyle bir iklime girilmediği için spontane oldu. Ama devamında mutlaka… Düzce kıymetli bir ilimiz. Burada da olacak.”

“DÜZCELİLERİ TEBRİK EDİYORUZ”

   Ekonomik programla ilgili çalışmaların devam ettiğini de söyleyen Durmaz, “Ekonomik krizden çıkış yollarıyla ilgili Sayın Genel Başkanımız, bu kriz gelmeden 2018 öncesinde uyarmıştı. 2018’de de çok net bir şekilde söyledi. Pandemi sürecinde de söyledi. İktidarın kamu-özel işbirliği projeleriyle bu ülkenin geleceğini teminat altına ittiğini. Hiçbirimizin başka ülkesi veya gidecek yeri yok. Dedelerimiz kanları pahasına Türkiye Cumhuriyeti’ni kurdular. Biz onların torunlarıyız.

   Aynen o ruhla bu ülkeyi kurucu ayarlarına döndürüp, Atatürk’ün gösterdiği çağdaş medeniyetler seviyesini yakalamak adına eğitimden sağlığa, dış politikada liyakata, kamudaki kadroların keyfiyete dayalı değil ülkedeki ihtiyaca göre belirlenmesiyle, meslek liselerinin çağdaş, güncel ihtiyaçlara cevap verecek şekilde organize edilmesiyle, sermayesini ve birikimini bu ülkeye yatıran, yabancı sermayenin ülkeye gelmesini sağlayacak, birinci sınıf bir demokrasi, talimatlı değil, güvenilir yargı oluşturma noktasında çalışmalar devam ediyor.

   Formülü gençlere iyi bir ülke bırakma sorumluluğu. Bu anlamda “bu duvara bir taş, bir tuğla da ben koyabilir miyim” sorumluluğunu Düzce’de gördük. Ayrıca sivil toplum örgütleri düzeyinde de Düzcelileri tebrik ediyoruz. Gerçekten iyi bir iklimde, ülkemizin içinde bulunduğu şartları çok iyi analiz eden, çözüm noktasında da değerli görüşlerinden çok yararlandığımızı söyleyebiliriz” ifadelerini kullandı.

“SİYASETTE ŞAMPİYON OLMAYA TALİBİZ”

   Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya ise Düzcespor’un şampiyonluğunu kutlayarak, siyasette şampiyon olmaya talip olduklarını ifade etti.

   Kaya, şunları söyledi:

   “Düzce’ye geldiğimiz ilk andan bu ana kadar ilgiyle ve alakayla karşılaştık. Düzce buram buram dostluk, Karadeniz kokan bir ilimiz. Burada olmaktan son derece mutluyum. Ben şampiyon şehrin milletvekiliyim. Trabzonspor uzun bir aradan sonra şampiyon oldu. Şampiyon bir şehirden şampiyon bir şehre geldim. Düzcespor’u kutluyorum. 27 yıl sonra 3’ncü ligden 2’nci lige çıkan bir Düzcespor var. Düzcespor’a ikinci ligde başarılar diliyorum. Trabzonspor’un şampiyonluğu, Düzcespor’un şampiyonluğu derken, CHP heyeti olarak biz çok iyi bir kamp dönemi geçirdik. Bu kampın sonunda da biz siyasette iktidar olmaya, şampiyon olmaya talibiz. Onun için buradayız.

   Sayın Genel Başkanımız adım adım Türkiye’yi dolaşıyor. Bütün milletvekillerimiz adım adım Türkiye’yi dolaşıyor. Türkiye’nin her yerinde vatandaşlarımızın yaşadığı sorunları, bu sorunlara çözüm önerilerimizi halkımızla paylaşıyoruz. Sayın Genel Başkanımız yarın burada olacak. İnanıyorum ki Düzce, Genel Başkanımızı bağrına basacak ve buradaki sivil toplum örgütü yöneticileri, oda başkanlarımız, muhtarlarımız, buranın kanaat önderleri Genel Başkanımızı sevgiyle kucaklayacak. Düzce’mizin sorunlarını, partimizin bu konudaki çözüm önerilerini orada samimi bir hava içerisinde konuşma olanağı bulacaklar. O anlamda şimdiden gelecek olanlara teşekkür ediyorum. Düzce’mizin ve sonucunda ülkemizin kazanacağı çok verimli bir toplantı yapacağız diye düşünüyorum.”

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.