Keskin'den Bakan Kurum'a ziyaret: Düzce'ye verilecek hibe destekleri belli oldu!

AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, İl Genel Meclis Başkanı Çiğdem Günal ve Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’u ziyaret etti.

Keskin'den Bakan Kurum'a ziyaret: Düzce'ye verilecek hibe destekleri belli oldu!
6.05.2022 - 17:08
Haber Merkezi
1

   AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, İl Genel Meclis Başkanı Çiğdem Günal ve Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’la bir araya geldi. 

   Bakanlık tarafından yapılacak yatırımlar ve desteklerin görüşüldüğü toplantıda Düzce ve ilçeler başta olmak üzere belediyelerin talepleri iletildi.

   Yapılan görüşmeler neticesinde AK Parti İl Başkanı Keskin Düzce'ye yapılacak yatırımları paylaştı. 

   Keskin, “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Kurum’la yaptığımız verimli toplantı sonrasında Özel İdare vasıtası ile köylerimizde kullanılmak üzere içme suları için 30 milyon, çocuk oyun parkı ve çevre düzeni için 10 milyon toplamda 40 milyonluk bir destek aldık. Beton asfalt  yapımında kullanılacak 3 milyon bütün çimento hibe ve 250 adet çöp konteyner’ı kazandırdık. Çilimli TOKİ konutlarında meydana gelen heyelan kapsamında kullanılmak üzere 1 milyon lira destek ve sıfır atık projesi kapsamında Çilimli Belediyemize 600 bin lira tahsis edilmiştir.

   Cumayeri İlçemizde Millet Bahçeleri projeleri için 500 bin lira, Akçakoca İlçemizdeki içme suyu isale hattı ve malzemeleri için 300 bin lira hibe desteği almış bulunmaktayız. Ayrıca Akçakoca ilçemizde yapılması planlanan Aqua Park için kredi talebini gündeme getirdik.

   Yatırımlar ve destekler konusunda Düzce’mize hizmet kazandırmak için gayret ettiğimiz tüm süreçlerde bizlerden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum’a teşekkür ediyor, aldığımız desteklerin Düzce’mize, ilçelerimize ve köylerimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Matamatik ve Kıyas..
    Matamatik ve Kıyas..
    7.05.2022 10:32

    20 yılda değişen hiçbir şey yok, iki metropolün ortasında kocaman bir köy.. Eski bir yazıdan alıntı.. Yıl 2013 Milli parklar projesinde.. Komşu il Bolu 3, 38 milyon yatırım bedeli alırken, Düzce yalnızca 84.000 bin liralık yatırım tutarı alabildi.. Bolu’nun kırkta biri.. Bolu içme suyu ödeneği olarak 4, 3 milyon alırken, Düzce olarak 131.000 bin lira yatırımdan pay alabildik..Bolu’nun otuz üçte biri. Köydes Beldes ödeneklerinde ise, İki büyük yıkımı yaşamış Düzce hep en az alan İllerden..