Şahin'e tepkiler çığ gibi: "Kadınlara saldırı olarak yorumluyoruz"

"Bayan bir şarkıcı getirilmesi Düzce'ye yakışmadı" diyen Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin'e bir tepki de CHP Düzce İl Başkanı Semih Cemşit'ten geldi.

Şahin'e tepkiler çığ gibi: "Kadınlara saldırı olarak yorumluyoruz"
5.05.2022 - 14:26
İHA

   CHP Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin'in "Bayan bir şarkıcı getirilmesi Düzce'ye yakışmadı" sözlerine tepki göstererek, bu sözleri kadınlara saldırı olarak yorumladıklarını söyledi. 

   Cemşit, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

   "Bugün maalesef Kaynaşlı İlçemizin Belediye Başkanı yeni bir skandala daha imza attı. 

   Düzcesporumuzun tüm şehrin yüzünü güldürdüğü bugünlerde, hafta sonu yapılacak kutlama progragramına yönelik yapılan bu kadın-erkek ayrımcılığı içeren paylaşıma şiddetle karşı çıktığımızi ifade ediyoruz. Sayın Birol Şahin'e Anneler günü haftasında olduğumuzu hatırlatırarak, kadınlara saldırı olarak yorumladığımız bu bağnaz zihniyeti ve negatif ayrımcılığı şiddetle kınıyor, Birol Şahin'in tüm kadınlarımızdan özür dilemesini bekliyoruz!"

Birol Şahin ne demişti?

   Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, Düzcespor'un şampiyonluk kutlamasında kadın sanatçının sahne alacak olmasına "Kutlama için bir bayan şarkıcıyı getirmeleri yakışmaz" demişti. Şahin'in sözlerine daha önce İyi Parti Düzce Kadın Politikaları Başkanı Nuran Sayman, İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er ve Düzcespor'un kutlamalarında sahneye çıkan Ece Seçkin de tepki göstermişti. 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.