Cemşit, ulaşım sorunlarını tek tek sıraladı!

CHP Düzce İl Başkanı Semih Cemşit Düzce'deki ulaşım sorunlarını tek tek sıralayarak, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü'ye sorunlar ve atıl vaziyette duran otobüslerle ilgili sorular yöneltti.

Cemşit, ulaşım sorunlarını tek tek sıraladı!
27.04.2022 - 15:03
Güncelleme 27.04.2022 - 16:25
İHA

   CHP Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, otopark, şehir içi ulaşım, "uğur böceklerinin" yetersiz kalması ve atıl durumda olan otobüslerle ilgili sorunları sıraladı.

   Cemşit, ulaşım sorunlarını dile getirirken Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü'ye konuyla ilgili kimi sorular da yöneltti.

   Cemşit'in yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

   "Yaşanabilir kentlerin oluşturulabilmesi, kent içi ulaşımın sürdürülebilir bir yapıya kavuşturulmasına bağlıdır. Sürdürülebilir kent içi ulaşım için insan odaklı bir bakış açısı ile konuya değinilmelidir.

   Seçim zamanında Ulaşım Master Planı ile Düzce’nin 50 yıllık trafik sorununu çözmeyi vadeden Sayın Özlü 3 yıl sonunda trafik ve ulaşım sorununda başarısız bir yönetim sergilemiştir. "Uğraştırmadan ulaştırıyoruz" sloganı ile yola çıkan Sayın Özlü, Düzce halkını otoparksız şehir merkezine, ara sokaklara sıkışan şehir içi trafiğine ve uğur böceklerine mahkûm etmiştir. İstanbul Caddesi trafiğe kapatılırken alternatif yolların oluşturulmaması kent içi trafiğinin ara sokaklara sıkışmasına neden olmuştur. Bununla beraber otopark sıkıntısı trafiği oldukça olumsuz etkilemektedir. Düzce’de yıkılan bina arsalarındaki otoparklar, hak sahipleri anlaşır ve bina yaparlar ise araçlarımızı nerelere park edeceğiz.

   Öte yandan toplu taşımada yoğun saatlerde yaşanan sıkıntılar hala çözülememiştir. Mesai saatleri çıkışlarında uğur böceklerinin yetersiz kaldığını ve toplu ulaşım kullanan vatandaşlarımızın şikayetlerini görmezden gelemeyiz. Küçük minibüsler Düzce şehrinin ana toplu ulaşım araçları olamazlar. Özellikle de nüfusu her geçen gün artan Düzce’nin ana toplu ulaşım araçları uğur böcekleri değil atıl durumda bıraktığınız otobüslerdir. 

   Milli servet değerinde olan, halkın parasıyla alınmış ve çürümeye terkedilmiş bu otobüslerin hali içimizi sızlatmıştır. 

   Çürümeye terkedilmiş bu otobüsler neden parkta atıl bir şekilde yatmaktadır?

   Bu otobüslerin bakımları ne sıklıkla yapılmaktadır?

   Eğer çalışır vaziyette ise neden kullanılmamaktadır?

   Kullanmaktan kesin olarak vazgeçtiysek bu otobüsler neden satılmamaktadır?

   Milli servetimiz olan otobüslerimizin bu içler acısı hali bizlerin olduğu gibi sizlerin de içini sızlatmış mıdır?

   Ulaşım, vatandaşımızın en temel haklarından biridir. Ulaşım sorunun bu şekilde ele alınması Düzce’yi yönetenlere yakışmamaktadır. Ulaşım Master Planı 3 yılın sonunda Ulaşım Master Başarısızlığına dönüşmüştür. Bu başarısızlığın müsebbibi olan yöneticilerden sorularımıza cevap bekliyoruz.

   Görev süresinin bitimine 2 yıl kalan belediye başkanı Sayın Özlü’den ricamız, bu master başarısızlık projesini, şiir kitaplarının yanına, rafa kaldırmasıdır."

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.