Çakar'dan halk ekmek değerlendirmesi: Belediyenin adım atmış olması umut vericidir!

İYİ Parti Düzce Belediyesi Meclis Üyesi, Grup Başkanvekili, Ender Çakar İYİ Parti Düzce Teşkilatları adına Düzce Belediyesi’nin Halk Ekmek Projesini değerlendirdi

Çakar'dan halk ekmek değerlendirmesi: Belediyenin adım atmış olması umut vericidir!
23.04.2022 - 18:57
Güncelleme 23.04.2022 - 18:58
Haber Merkezi

   Ender Çakar Halk Ekmek projesine ilişkin şu ifadeleri kullandı: 

   "Komşu olduğumuz ille başta olmak üzere ülkemizin bir çok il ve ilçesinde vatandaşlarımıza sofralarımızın temel besin maddesi “Ekmek” ile alakalı daha ucuz tüketim adına çeşitli seçenekler sunulmaktadır. Biz de İYİ Parti olarak bundan yaklaşık 1,5 yıl önce önerilerimizi Düzce Belediyesi ve kamuoyu ile paylaştık. Geç de olsa Belediyenin bir adım atmış olması en azından hemşehrilerimiz açısında umut vericidir.

   Detaylarının bizlerle paylaşılmaması ile beraber gözlemlediğimiz kadarı ile satışların büfeler kanalı ile olacağını görmekteyiz. Büfelerin imalat giderleri, personel giderleri, aydınlatma-ısıtma-soğutma giderleri, büfelerin kaldırım işgali yapacak olması ve ekmeğin dağıtım giderleri gibi konular göz önüne alındığında ilgili çalışmada hem Belediye’nin hem de vatandaşlarımızın kazanacağı müşterek  bir çözüm uygulamak daha makul olacak.

   Bu makul uygulamanın ise ekmek alımında kullanılacak olan indirim kuponudur. Ekmekte indirim kuponu sistemi tercih edilmeli, çözümden tüm taraflar kazanç sağlamalıdır. Büfe uygulamasında ısrarcı olmak uzun ve orta vadede verimsiz olacaktır"