Sertoğlu'ndan Çağlar'a yanıt!

MHP Düzce İl Başkan Yardımcısı Mesut Sertoğlu, MHP'den İyi Parti'ye geçen İl Genel Meclis Üyesi Murat Çağlar'ın MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu'yla ilgili açıklamasına yanıt verdi.

Sertoğlu'ndan Çağlar'a yanıt!
21.04.2022 - 17:33
Güncelleme 21.04.2022 - 17:34
Haber Merkezi
1

   Partiden ihraç edilmesinin ardından MHP'den İyi Parti'ye geçen İl Genel Meclis Üyesi Murat Çağlar, MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu'nun kendisi hakkındaki "Haram lokma yemesin, İl Genel Meclisi Üyeliği’nden istifa etsin" sözlerine yanıt verip, "Ben siyasi ve ticari hayatım boyunca haram ve helal noktasında ‘kum ve çakıl’ tanesi kadar dahi yanlışın içine düşmemişimdir. Gümüşova başta olmak üzere tüm Düzce kamuoyu bu gerçeğe vakıftır" ifadelerini kullanmıştı.

   Çağlar'ın açıklamasına yanıt veren MHP Düzce İl Başkan Yardımcısı Mesut Sertoğlu ise şu ifadeleri kullandı:

   "Milliyetçi hareket partisi elli yıllık geçmişi olan davası uğruna yirmi iki yaşında iftar sofrasında arkasından vurularak Ruhi Kılıçkıran’dan başlayan ve bu dava uğruna beş bin şehit vermiş bir siyasi partinin ucuz ve rant siyasetinize alet etmeyi bırak düşünmeyi aklınızdan dahi geçirmeyin. Bu onurlu ve gururlu davanın her bir neferine seslenirken temsil makamına saygısızlık yapmak ayrıca sizin haddinize değildir.

   Yöneticilik vasfı oluşturmuş ve her iki seçimde sandıktan çıkmış oy birliğiyle teşkilatın olurunu almış bir İl Başkanlığı’ndan bahsediyoruz. 

   Gerek il genel meclisi döneminde gerekse aday adaylığı döneminde provokatörlük yapması ve Gümüşova’da bulunan Milliyetçi Hareket Partisi mensubu dava arkadaşlarımızı ayağa kaldırması ve hile yoluyla aday olması ne manaya gelmektedir. Bunların da cevabını duymak isteriz Sayın Çağlar. İl başkanımız İlhami Caboğlu’nun aynı şekilde bu vebal konusunun kendisinde de olduğunu yapılan programda dile getirmiştir. Gümüşova halkı ve Milliyetçi Hareket Partisi dava arkadaşlarımızda çok iyi bilir ki bizim Gümüşova il genel meclisi birinci sıra adayımız belliydi, son adaylık açıklama döneminde il başkanımıza yapılan haksızlığı ortadan kaldırmak için seçilen adayı ısrarınızla ve yapmış olduğunuz oyunlarınızla geri çektiğimizi tüm arkadaşlarınız bilmektedir. Bizim tanımış olduğumuz Murat Çağlar’ın insanları ve partide bulunan görevli dava arkadaşlarımızı bir basamak gibi kullanmak istediği ve kullanamadığında başka yolları araması hafızamızda kayıtlıdır. Sayın başkanım sizin iyi partiye geçmenize değinmemişken konuyu bu denli saptırmış olmanız bile hala aynı hileli tavırlarınızı devam ettirdiğinizin tescilidir. Bizim konumuz sizin İyi Partiye geçmiş olmanız değil konuyu iyi kavrayın.  Adaylık döneminde yaşanan olaylarla ve vermiş olduğunuz sözlerle hakka girdiniz sayın Çağlar, bunu hile ile insanların hakkına girerek yaptınız sayın Çağlar, bu helal midir size soruyorum bunun cevabını verin! aday olmak için kapıda yatacaksın, aday olayım da nasıl olursa olsun diyeceksin ama bugün vermiş olduğun bütün sözleri yiyeceksin, sen haktasın sayın Çağlar.

   Geçmiş olduğunuz siyasi partide her yere gittiğinizi ve çalışmalarınızı son derece iyi olduğunu anlatmışsınız. Bunu MHP de yapamadığınızın sebebini İl başkanımız İlhami Caboğlu’na ve il teşkilatımıza mal etmişsiniz. Parti bünyesinde bulunduğunuz zaman zarfında hangi mahalle veya köy ziyaretlerinde bulunacağınızı söylediniz de biz size engel mi olduk Sayın Çağlar? Teşkilat içi toplantılarımızda size yakın ilçeler ile alakalı İGM konusunda Gölyaka teşkilatı ve halkı ile ilgili ve alakalı olmanızı istedik. Kaç kere Gölyaka’ya gittiniz sayın Çağlar, bunların cevaplarını da verin.

   Samimi olacağız samimi, kiralık kalemlere ihtiyaç duymadan içten konuşacağız, çünkü bizim konuşup da açıklayamadığımız hiçbir şeyimiz yoktur çok şükür. Bizim derdimiz Düzce, Düzce’nin sorunları bunları çözmek için çıktık biz bu yola. Ne davamıza ne de camiamıza sırtımızı dönmedik , siz bu partinin şuuruna erişememişken Düzce Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanını eleştirmek size düşmez Sayın Çağlar, siyasi hayatınızda daha samimi ve içten olmanızı tavsiye ederim, insanları zan altında bırakarak, zora sokarak bir yol haritası çizmenize gerek yok. Bunu adet haline de getirmeye çalışmayın. "

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Mühendis.
    Mühendis.
    24.04.2022 20:18

    Siyaset yapıyorsanız meslek odası yönetimine niye giriyorsunuz.