Cemşit'ten hava kirliliği açıklaması!

CHP Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, Düzce'nin hava kirliliği sıralamasında Avrupa'da beşinci şehir olması üzerine bir açıklama yaparak, "Bu vesile ile 1. OSB’nin tarım alanlarına açılmasından vazgeçerek, genişlemeyi şartları daha uygun bir alanda yapmalarını, önce halkımızın sağlığı sonrasında tarım alanlarının katledilmemesi açısından önemli buluyoruz" dedi.

Cemşit'ten hava kirliliği açıklaması!
26.03.2022 - 15:10
Haber Merkezi

   Düzce'nin hava kirliliği sıralamasında Avrupa'da beşinci şehir olması üzerine CHP Düzce İl Başkanı Semih Cemşit bir açıklama yaparak, önlemler için harekete geçilmesi gerektiğini söyledi.

   1. OSB’nin tarım alanlarına açılmasından vazgeçilmesi gerektiğini söyleyen Cemşit, şu ifadeleri kullandı:

   "Düzce Avrupa sıralamasında havası pis ilk beş şehir arasına girdi.

   Genel Başkanımız  Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Düzce’deki hava kirliliğine dikkat çekmesinin ardından Belediye Başkanımız Sayın Faruk Özlü’nün yanlış bilgilerle dolu videolu yanıtını izledik. Gerçeklerin elbet gün yüzüne çıkacağını unutan Faruk Özlü’nün, İsviçre merkezli hava kalitesi teknolojisi şirketi IqAir tarafından yayımlanan Dünya Hava Kirliliği Raporunu acilen okumasını ve önlemler için harekete geçmesini tavsiye ediyoruz. 

   Bu vesile ile 1. OSB’nin tarım alanlarına açılmasından vazgeçerek, genişlemeyi şartları daha uygun bir alanda yapmalarını, önce halkımızın sağlığı sonrasında tarım alanlarının katledilmemesi açısından önemli buluyoruz. Güçlü Düzce, güçlü sanayi ve güçlü tarım için sağlıklı nesillere ihtiyacımız olduğunu yetkililere hatırlatıyoruz."

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.