MHP'den 'yumruk' açıklaması!

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz ve MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu; Ümit Yılmaz'ın, CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel'e yumruk atmasına ilişkin bir açıklama yaptı.

MHP'den 'yumruk' açıklaması!
7.03.2022 - 15:22
Haber Merkezi

   TBMM Genel Kurulu'nda CHP ve MHP milletvekilleri arasında gerginlik sonucunda MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz'ın CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel'e yumruk atmasıyla ilgili MHP'den açıklamalar geldi.

"Kamuoyunun takdirine bırakıyorum"

   "Şahsıma karşı söylediği söz üzerine yaşanan olayları siz kamuoyunun takdirine bırakıyorum" diyen Yılmaz, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

   "05/03/2022 Cumartesi günü TBMM Genel Kurulu’nda yaşanan olaylarla alakalı olarak gerek ulusal basında, gerekse Düzce basınında partim ve şahsım hakkında yanlı bir takım iddialarda bulunulmuştur. Aşağıda Türkiye Büyük Millet Meclis tutanağında da göreceğiniz gibi partimizin Başkanvekili Sayın Muhammed Levent Bülbül, Meclis Başkanımızın söz verdiği sırada konuşurken CHP sıralarından kendisine yönelik provakatif söz atmalar yaşanmış ve konuşturulmamaya çalışılmıştır. Yaşanan bu durum üzerine gelişen olaylar benim söylememden çok meclis tutanaklarından görüleceği üzere gelişmiştir. CHP’li Milletvekilinin şahsıma karşı söylediği söz üzerine yaşanan olayları siz kamuoyunun takdirine bırakıyorum.

   Bizler Cumhur ittifakı olarak ülkemizde ve çevremizde yaşanan gelişmeleri Ankara merkezli okuyarak devletimizin ve milletimizin çıkarlarına uygun yasama faaliyetlerini yürütmek için elimizden gelen gayreti göstermekteyiz. Ancak CHP’nin başını çektiği muhalefet ittifakının açık ve gizli ortakları TBMM’de yapılan yasaları eleştirmekten çok içtüzükten doğan haklarının da ötesine geçip suiistimal ederek TBMM Genel Kurul çalışmalarını kilitlemeye ve ülkemizi zor durumda bırakarak kaosa sürüklemeye çalışmaktadır.

   Biz Türk Milliyetçileri Ülkü Ocaklarında aldığımız DEVLET terbiyesi ile büyümüş ve Yüce Türk Milletine hizmet etmekten başka amacı olmayan temsilcileriz. Milli şairimiz Mehmet Akif’in mısralarıyla sözlerime son verirken siz değerli kamuoyuna saygılarımı sunarım.

   Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum?
   Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum!"

Caboğlu, Cemşit'i eleştirdi

   MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu ise konuyla ilgili paylaşımından dolayı CHP Düzce İl Başkanı Semih Cemşit'i eleştirerek şu ifadeleri kullandı:

   "05/03/2022 Cumartesi günü TBMM’de partimizin Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz’ın yasadığı olaylarla alakalı düzce basınında çıkan haberler ve bir takım siyasi parti yöneticilerinden vatandaşlarımıza kadar sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlarla ilgili sizleri bilgilendirmek üzere açıklama yapmak gerekliliği hasıl olmuştur.

   Mecliste yaşanan olayla alakalı milletvekilimiz Sn. Ümit YILMAZ gerekli bilgilendirmeyi meclis tutanaklarını delil göstererek siz değerli hemşehrilerimizi bilgilendirmiştir. Konunun bizim için asıl önemli olan kısmı Düzce’nin menfaatlerini kollaması gereken ve Düzcelinin ali menfaatleri için çalışması gereken bir siyasi partinin il başkanı olan Sayın Semih CEMŞİT’in olayın iç yüzünü dahi soruşturmaya gerek duymadan yapmış olduğu sosyal medya paylaşımıdır. Kendi partisinin vekilinin ahlak dışı söylemlerini eleştirmesi gereken Sayın Cemşit, Sayın vekilimiz Ümit YILMAZ’ı barbarlıkla suçlayarak büyük bir gaf işlemiştir. Oysa CHP Mersin il başkanı bile yaptığı açıklamada vekilimize karşı bu kadar ağır bir dil kullanmamışken Sn. Cemşit’in ülkemiz ve Düzce için gecesini gündüzüne katarak çalışan vekilimize karşı kullandığı dile şiddetle kınıyoruz.

   CHP il başkanı Sn. Cemşit göreve geldiği günden beri partinin üst kademeleriyle arasını iyi tutmak adına Düzce’nin ve Düzcelinin menfaatlerini partisinin menfaatlerinden geriye atmaktadır. Bir gün İstanbul’u bir gün Bolu’yu kutsayan Sn. Cemşit baltayı taşa vurarak bu günde Mersin’i Düzce’nin önünde tutmuştur.

   Sayın Cemşit’e tavsiyemiz siyasi ikbali uğruna Düzce’yi ve Düzceliyi heba etmesi değil hizmet etmesidir."

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.