Er: Halkı açlıkla karşı karşıya getirmeye hakkınız yok!

İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, son zamanlarda yapılan zamlara ve enflasyona ilişkin bir açıklama yaparak, "Acilen memur, işçi ve asgari ücretliye verilen zamların güncellenmesi ve hemen ek zamların maaşlara yansıtılmalıdır" dedi.

Er: Halkı açlıkla karşı karşıya getirmeye hakkınız yok!
3.03.2022 - 14:44
Haber Merkezi

   Artışı sürekli hale gelen akaryakıt fiyatları elektrik ve doğalgaza yapılan fahiş fiyat zamları ve özellikle gıda enflasyonu nedeniyle memura, işçiye ve asgari ücrete yapılan bu zamların eridiğini belirten İyi Parti İl Başkanı Yunus Özay Er, “Acilen memur, işçi ve asgari ücretliye verilen zamların güncellenmesi ve hemen ek zamların maaşlara yansıtılmalıdır. Hatta bu maaş güncellemelerinin 3 ayda bir sürekli hale getirilmelidir” dedi.  

   Er, “Son birkaç aydır hükümet yeni ekonomi paketler açıklamakta, kimi zaman Çin modeli kimi zaman Türk tipi büyüme modeli kimi zaman da kur korumalı mevduat adları verilen bu sistemlerle gittikçe derinleşen ekonomik şartlara çare bulmaya çalışmaktadır. Pandeminin yarattığı global durgunluk ve Ukrayna-Rus savaşının oluşturduğu gergin uluslar arası siyasetin yaptığı etkinin ekonomik yansımaları yadsınamaz bir gerçektir. Bununla beraber hükümetin aldığı ekonomik tedbirlerin kalıcı çözümlerden uzak olması halkımızı git gide içinden çıkılmaz bir ekonomik sarmala sokmaktadır. Artışı sürekli hale gelen akaryakıt fiyatları elektrik ve doğalgaza yapılan fahiş fiyat zamlar ve özellikle gıda enflasyonu halkımızı geçim sıkıntısını aşamaz duruma getirmiştir” dedi. 

   Er, “TUİK rakamlarıyla tüfe yıllık %54.44, tüfe yıllık %105.01 artmıştır. Bu inanması güç artışlara karşı memur ve emekliye ilk 6 ay için sadece %7.5 zam verilmiştir. Asgari ücretle yapılan son artışta bu fahiş zamlarla buharlaşmıştır. İYİ Parti olarak önerimiz, yapılan bu zamları memura, işçiye ve asgari ücrete yapılan bu zamların acilen güncellenmesi ve hemen ek zamların maaşlara yansıtılmasıdır. Hatta bu maaş güncellemelerinin 3 ayda bir sürekli hale getirilmelidir.  Aksi halde bu enflasyonist ortam ve fiyat artışları halkımızı çok zor duruma getirecek sıkıntılı sosyal bir sorun haline gelecektir” dedi.

   Er, “Mühür sizde, yetki sizde. Halkı daha fazla fakirleştirmeye ve hatta açlık ile karşı karşıya getirmeye hakkınız yok” dedi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.