Caymaz: Sürekli topu taca atarak sorumluluktan kaçamazsınız!

DEVA Partisi Düzce İl Başkanı Murat Caymaz, son zamanlarda akaryakıta gelen zamlarla ilgili sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaptı.

Caymaz: Sürekli topu taca atarak sorumluluktan kaçamazsınız!
2.03.2022 - 16:07
Haber Merkezi

   DEVA Partisi Düzce İl Başkanı Murat Caymaz, son zamanlarda akaryakıta gelen zamlarla ilgili sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

   "Ekonominin ve ülkemizin istişare ve ortak akılla yönetildiği yakın zamanlarda kişi başı milli gelirimiz 12.500 $ 'a kadar yükselmişti. G-20 ülkeleri arasında ekonomik anlamda 16. sıradaydık. Günümüz itibariyle  mevcut kurlar ile milli gelirimiz 6.200 $’a kadar düştü ve G-20 sıralamasında artık yokuz, 21. sıraya kadar geriledik. Hemen her gün yeni zamlarla uyanıyoruz. 17 TL üzerinde bulunan akaryakıt ürünlerine yarın benzine 92 kuruş, motorine 122 kuruş olmak üzere yeni fiyat artışı geliyor. Yeni zamlarla birlikte akaryakıt fiyatları 18 TL üzerine çıkacak. 

   Unutmayalım ki enerji kalemlerine gelen zamlar tüm üretim, lojistik ve tüketim kalemlerinde fiyat artışına neden olur. 

   Hükümet yetkililerine ve temsilcilerine hatırlatmakta fayda var, ülkemizin ve milletimizin problemleri her geçen gün artıyor. Ben her gün Düzce sokaklarında ve mahallelerinde geziyorum, vatandaşlarımız ciddi manada zor durumda. Bu sorunlara çözüm bulmak hükümetin sorumluluğunda. İnsanları kutuplaştırmak, sorunların kaynağını başka odaklara yönlendirmek ve milletimize yanıltıcı bilgiler vermek sizlere fayda sağlamaz. Tüm yetki sizde, karşınızda yetkinizi kısıtlayan hiç bir güç yok. Sürekli topu taca atarak sorumluluktan kaçamazsınız, lütfen sorunları çözmeye odaklanın.  

   Milletimiz biraz daha sabretsin, ekonominin en iyi olduğu dönemlerdeki yönetici kadromuz ve Genel Başkanımız Ali Babacan ile Deva Partisi olarak bizler göreve ve sorunları çözmeye hazırız."

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.