Tanal: 'Mezarlığı ziyaret edenin ölesi gelecek’ denilerek ne kastediliyor?"

CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, Düzce Şehir Mezarlığı’ndaki ağaçların kesilmesine ilişkin açıklama yapan Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü ve Düzce Belediyesi Mezarlıklar Müdürü Erol Bayraktar'a tepki gösterdi.

Tanal: 'Mezarlığı ziyaret edenin ölesi gelecek’ denilerek ne kastediliyor?"
16.02.2022 - 13:40
Güncelleme 16.02.2022 - 13:41
Haber Merkezi
2

   CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, şehir mezarlığına ilişkin Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün “Cennet gibi olacak”, Düzce Belediyesi Mezarlıklar Müdürü Erol Bayraktar’ın ise “Ölesiniz gelecek” sözlerini içeren açıklamaları, “Liyakatin Ruhuna El Fatiha!”, “Düzce Belediyesi’nin Mezarlık Savunması, Bize ‘Yanmaz Kefen’i Hatırlattı!” başlıkları altında Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla eleştirdi.

   Söz konusu paylaşımında, Düzce Şehir Mezarlığı’nda ağaç kesimi gerçekleştirildiğini, ağaçların üzerine devrildiği ya da üzerine konulduğu mezarların zarar gördüğünü, tahrip olduğunu, CHP Düzce İl Başkanlığı’nın konuyu gündeme getirmesi, mezarlıktaki çalışmayı TBMM gündemine taşımaları, tepki göstermeleri sonrası Düzce Belediyesi’nden açıklamaların peş peşe geldiğini aktaran Tanal, bu açıklamaların “Evlere şenlik açıklamalar” olduğunu söyledi.

   CHP’li vekil Mahmut Tanal, şöyle devam etti:

   "Öncelikle Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü açıklama yaptı. Başkan Özlü, ‘Projemiz bittiğinde mezarlıklarımız cennet bahçesi gibi güzel olacak’ deyiverdi.

   Akabinde AKP Düzce İl Başkanı ve Düzce Belediyesi yetkilileriyle mezarlıkta poz veren Düzce Belediyesi Mezarlıklar Müdürü Erol Bayraktar, Özlü’nün ‘Cennet Bahçesi gibi olacak’ söylemine atıfta bulunarak, ‘Mezarlıklarda başkanımızın bahsettiği çalışmalar bittikten sonra ölesiniz gelecek’ ifadesini kullandı.

   Müdür Bayraktar, devamında ‘Yani burası o kadar güzelleşecek ki, her ziyaret edenin burada ölesi gelecek. Mezarlık o kadar güzel olacak’ dedi.

   Hayda!

   ‘Mezarlığı ziyaret edenin ölesi gelecek’ denilerek ne kastediliyor?

   Neresinden tutarsanız elinizde kalıyor.

   Cübbeli Ahmet Hoca’ya fatura edilen ‘Kabir azabından koruyan yanmaz kefen!’ tartışmalarını hatırlayın.

   Çalışmalar bittikten sonra Düzce Şehir Mezarlığı’nda defnedilenlere cennet mi vadediliyor?

   Hoyratça, özensizce başlatılan çalışmalar neticesinde birçok mezar zarar gördü.

   Kabristandaki otların üzerinden geçerken dahi kılı kırk yararcasına hareket eden bir anlayıştan geliyoruz.

   Siz ise kabirlere verilen zarardan dolayı özür dilemek, sorumlular hakkında soruşturma başlatmak yerine alay edercesine açıklama yapıyorsunuz.

   Sizi Düzce halkının vicdanına havale ediyoruz!"

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Murat
  Murat
  16.02.2022 20:22

  Bir mezarlıklar müdürü düşünün onca insanın icinde söylediği lafa bakın..insanın ölesi gelirmiş...milleti güldürdün be...vallahi pes... .

 • Ali bilir
  Ali bilir
  16.02.2022 15:14

  Yılların agaçlarına kıydılar. orası mezarlarımızı ziyaret ettiğimiz her gittiğimizde yemyeşil gördüğümüz evimiz gibiydi. şimdi ailemizden yatanlara cevreye yabancı olacaz. yetmezmiş gibi yılların agaçları kesildi. maarif tarlasının iyaptığınız gibi mi güzel yapacaksınız. sizlere güven kalmadı artık