Abanoz'dan Caboğlu'na: Çalışanların maaşı hala içeride!

Akçakoca CHP İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz, MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu'na Akçakoca belediye çalışanlarının maaş hesaplarının tamamının ödeneceği hususunda açıklama yaptığını hatırlatarak, "Hala çalışan kardeşlerimizin 3 ay maaşı ve 4 ay da sendika ikramiyesi içeride" dedi.

Abanoz'dan Caboğlu'na: Çalışanların maaşı hala içeride!
10.02.2022 - 14:37
Güncelleme 10.02.2022 - 14:38
Haber Merkezi

   Akçakoca CHP İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz, MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu'nun Akçakoca belediye çalışanlarının maaş hesaplarının tamamının ödeneceği açıklamasını hatırlatarak, çalışanların 3 aylık maaşlarının hala ödenmmediğini söyledi.

   Abanoz, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

   "Hatırlatalım. Aylar önce verdiğiniz bir demeçte Akçakoca belediye çalışanlarının maaş hesaplarının tamamının ödeneceği hususunda açıklama yaptınız.

   Neye ve kime güvenip böyle bir açıklama yaptınız bilmiyoruz ama, hala çalışan kardeşlerimizin 3 ay maaşı ve 4 ay da sendika ikramiyesi içeride.

   Sizin yaptığınız siyasetin kimseye faydası olmadığı gibi kendinize de faydası yok, bunu anladık.

   Geçen günlerde %7 yatan maaş,yani 370 TL ile bu insanların ne yapmasını bekliyorsunuz?

   Allah'tan hiç mi korkunuz yok?

   Akçakoca'nın tüm mallarını sattınız, peşkeş çektiniz, yetmedi.

   Geçtiğimiz meclis oturumunda, CHP gurubunun da 6 dönüm arazinin satışına şerhli,yani maaşların ödenmesi şartı ile evet oyu kullanması çalışanlar için bir umut olmuştur.

   Bu zamana kadar en çok tahsilat oranına sahip olan belediye yönetiminin maaş krizi konusunda çözümsüzlük de ısrar etmesine bir türlü anlam veremiyoruz.

   Çalışanların, zorlaşan hayat şartlarında daha fazla ayakta durması mümkün değildir.
Önceliğiniz, sizlere ve kente hizmet eden çalışanlarımız olmalıdır.

   Evet Sayın Caboğlu. Bizim muhalefet olarak görevimiz, sizleri önem arz eden konularda uyarmak ve yol göstermek. Ortak akıl ile  çözüme ulaşmak.

   Satış konusunda uzmanlaştınız. Belli ki gayrimenkul kalmayana kadar satacaksınız. Araya kullanmadığınız katamaranı da  eklemelisiniz.

   "Katamaran size çalışan getirmez,çalışan size katamaran getirir."

   Ama yok "o bizim sembolümüz satmayız" derseniz o sizi zamanı geldiğinde satacak.Hiç endişe etmeyiniz.

   İttifak ortağınız olan Akp ile bu çözümsüzlüğe çözüm üretiniz."

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.