CHP'li gençler kahvaltıda buluştu: Rotamız cumhuriyet, eşitlik ve kalıcı barış!

CHP Gençlik Kolları, kahvaltıda bir araya gelerek gündemi değerlendirdi.

CHP'li gençler kahvaltıda buluştu: Rotamız cumhuriyet, eşitlik ve kalıcı barış!
7.02.2022 - 13:06
Haber Merkezi

   Cumhuriyet Halk Partisi Düzce İl ve Merkez İlçe Gençlik kollarının yeni yönetimleri Pazar kahvaltısında bir araya geldi. Son dönemde ülkede yaşanan gelişmeleri masaya yatıran gençler, olası bir erken seçimde izlenmesi gereken yol haritalarını şimdiden belirlemek için toplandılar.

   Toplantı ile alakalı "Gençlik Kolları partinin gelecekteki kadrolarını besleyen damardır" diyen İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Kılıç sözlerini şu şekilde sürdürdü:

   "Gençlik Kolları, esasında Türk siyasal sisteminin önemli parçalarından bir tanesidir. Öyle ki; günümüzde siyasi partilerin beslendiği değerli bir kaynak niteliği taşımaktadır. Gençlik Kolları, 1951 yılında Halkevlerinin ve Halk Odaları’nın kapatılmasından sonra gençliğin örgütlenme gereksiniminden doğmuştur ve Türkiye’nin ilk siyasi gençlik hareketidir. Uğur Mumcu, Hikmet Çetin, Gürsel Tekin gençlik kollarından ilerleyen tanınmış isimlerdendir. Bu bağlamda bizler ülkenin sorunlarını ve geleceğini sahiplenmek ve mücadele etmek durumundayız. Yeni yönetimlerimizle birlikte rotamız olan Cumhuriyet, eşitlik ve kalıcı barış için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Ve yine bu doğrultuda bizimle yürümek isteyen, geleceğin inşasında rol almak isteyen tüm gençlerimizi Cumhuriyet Halk Partimize bekliyoruz."

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.